Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Na farmě Řitovíz u Blatné je další ohnisko ptačí chřipky

BLATNÁ - Státní veterinární správa dnes oznámila nové ohnisko ptačí chřipky H5. Nachází se na farmě Řitovíz u Blatné. Jedná se o první ohnisko v komerčním chovu. Chovatel nahlásil úhyn cca 160 ks kachen z 24. na 25. ledna. V halovém chovu bez výběhu bylo celkem cca 6500 kachen, část zvířat vykazovala klinické příznaky nákazy. Vyšetření potvrdilo ptačí chřipku H5. Zítra okolo poledne proběhne utracení zbývajících zvířat. Probíhá epizootologické šetření, následně bude vydáno nařízení pro uzavřená pásma.

V České republice je aktuálně celkem 11 ohnisek ptačí chřipky.

Hasiči dnes zajišťovali také uhynulou kachnu na Jihru v Písku. Kachna ležela na ledu uprostřed řeky Otavy. Hasiči na místo zásahu přijeli i se člunem, který ale vzhledem k zamrzlé řece nemohli použít.

Vrátili se proto se člunem zpět na stanici a na místo zásahu si odvezli potápěčské obleky. Pak hasiči zajištěni jak pro práci na vodě a ledě, tak zajištěni pro práci s ptáky s možným nakažením kachnu sebrali a uložili do plastových pytlů. Dekontaminovaný pytel s kachnou odvezli na určené místo. 

Další uhynulou labuť dnes poslali na vyšetření z Českých Budějovic. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • písečák 

  Reagovat

   

  LOL: U Blatné zasahuje komando hasičů v maskách a kombinézách. V Praze děti skoro z ruky krmí labutě a kachny rohlíkem. Svět se zbláznil!

  Vloženo 26.1.2017 14:47:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace