banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Na jihu Čech půjde letos na opravy nádražních budov 39 milionů korun. Do dvou let se dočká Veselí, Krumlov nebo Milevsko

Nádraží v Jindřichově Hradci je také v plánu...

Nádraží v Jindřichově Hradci je také v plánu...

JIŽNÍ ČECHY - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje v letošním roce přibližně 39 milionů korun na opravy vybraných nádražních budov v Jihočeském kraji a přípravu dalších projektů. Zatím se jedná spíše o menší stavební akce, už příští rok by se ale měly začít opravovat větší výpravní budovy, například ve Veselí nad Lužnicí.

 

Opravy jihočeských nádražních budov začaly velmi krátce poté, co je v roce 2016 převzala SŽDC do své správy. V loňském roce se pak podařilo realizovat některé větší projekty, jako například opravu nádražní budovy v Nových Hradech. „V průběhu roku 2017 jsme zde opravili fasádu i přístřešek na nástupišti, a to včetně nové dlažby a nátěru zábradlí. Nádražní budova dostala nový prosvětlený nápis s názvem stanice. Prostory pro cestující jsou vybaveny moderními lavičkami a odpadkovými koši,“ popisuje stavební práce náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

 

V letošním roce se také například opraví střecha nádražní budovy v Božejovicích, kde navíc proběhne výměna oken a dveří a oprava fasády i přístřešku nástupiště. To vše za téměř 4,5 milionu Kč. V Boršově nad Vltavou se opraví vnější plášť a dokončí výměna oken a dveří. Plánovaná letošní investice dosáhne výše 2,5 milionu Kč. V Katovicích investuje SŽDC do opravy vnějšího pláště budovy včetně výměny oken a dveří a opravy střechy 4 miliony Kč, kompletní oprava střechy výpravní budovy v Mirovicích pak přijde na 1,6 milionu Kč. Dalších 1,5 milionu Kč bude letos směřovat do opravy fasády nádražní budovy ve Zlaté Koruně, kde se také opraví klempířské prvky, vymění okna a dveře a opraví památkově chráněný objekt WC.

 

Ještě v letošním roce se plánuje zahájení prací na kompletní opravě výpravní budovy v Českém Krumlově. Do konce roku se stihne proinvestovat přibližně pět milionů, v následujícím roce bude tato stavba pokračovat. „Příští rok bychom rádi zahájili komplexní rekonstrukci nádražní budovy ve Veselí nad Lužnicí, záleží však na schválení objemu finančních prostředků. Zároveň probíhá projektová příprava celkové modernizace nádražní budovy v Českých Budějovicích, která je jednou z prioritních akcí v tomto regionu. Připravujeme také projektové dokumentace na kompletní opravu výpravních budov v Táboře a Písku,“ doplňuje náměstek Tomáš Drmola.

 

 

 

Největší plánované investice do opravy nádražních budov

v Jihočeském kraji v letech 2018 a 2019

v mil. Kč

Veselí nad Lužnicí

33

Jindřichův Hradec

18

Český Krumlov

13

Milevsko

9,7

Kájov

5,5

Božejovice

4,5

Katovice

4,2

Boršov nad Vltavou

2,5

Mirovice

1,6

Zlatá Koruna

1,5

 

 

 

 

 

 

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Romadur 

  Reagovat

   

  Veřejná doprava v jižních Čechách je ostuda republiky, nikde jinde neměli taková krajská telata, jako my.

  Vloženo 11.4.2018 17:58:15

 • jan 

  Reagovat

   

  Posledních 30 let šlo do těchto objektů minimum financí, teď to padá na hlavu. Měla to vyřešit neviditelná ruka trhu, ale ta hrabala asi jinde a možná hlavně pro sebe.

  Vloženo 10.4.2018 17:16:23

 • vechtr z protivína 

  Reagovat

   

  Komunistům vše ujíždí, ujel jim i vlak. Tyto investice přišly se zpožděním nejméně 45 let, kdy vlaky a nádraží byly plné cestujících. Dnes jezdí vlaky pár lidí a vyhazují se obrovské peníze zbytečně. To by bylo dálnic a pořádných cest, i na levná auta by zbylo. Bohužel čeští tupci tu komunistickou pakáž stále volí. Komunista, bývalý nebo současný jedna neschopná, ale všeho schopná, pakáž.

  Vloženo 10.4.2018 13:09:55

 • Házení perel sviním 

  Reagovat

   

  Je modernizace železnic na Jihu. "Nejoblíbenější" hejtman Zimola snížil využití veřejné dopravy na 40% výchozího stavu. Tehdejší vedoucí krajské dopravy MUDr. Kuba radil lidem, že používání os. automobilu je modernější nežli vlak - kterých jen za Zimoly zrušili přes 20%. Nyní jsou logicky větší města ucpána parkujícími vozy. Co tito pánové udělali s na Jihočechy uspořenými penězi, se lze jen domnívat. Ale Jirkova chata leccos napovídá. V ničení veřejné dopravy se směle pokračuje dále, viz. podivná privatizace šumavských tratí, spojená s dalším úbytkem vlaků o 10%. Škoda peněz, na Jihu cokoli na železnici zlepšovat je holá zbytečnost.

  Vloženo 10.4.2018 08:53:58

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Keci v kleci ...

   Vloženo 10.4.2018 12:13:17

   • zimoula 

    Reagovat

     

    Velice oduševnělá odpověď voliče KSČ.

    Vloženo 10.4.2018 13:12:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace