banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Radimovický koňák

    Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

    35. ročník přespolního běhu.

  • Veletrh volnočasových aktivit

    Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

    Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Na Kaplicku se našla munice

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

ČESKOKRUMLOVSKO - Stále se nachází munice z druhé světové války. Kapličtí policisté vyjeli v sobotu 21. prosince, krátce před polednem, k nalezené munici u obce Dolní Dvořiště.

 

Oznamovatel policistům sdělil, že nalezl munici, která pravděpodobně pochází z druhé světové války. Policisté si vyžádali příjezd pyrotechniků z Českých Budějovic. Ti na místě nálezu určili, že se jedná o jeden tříštivý dělostřelecký granát 10,5 centimetrů vzor SPRGR, část dělostřeleckého granátu ráže 7,5 centimetrů vzor SPRG a tři nábojnice německé výroby ráže 20 milimetrů.
„Pyrotechnici munici na místě zajistili a odvezli ji k následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobená žádná škoda na majetku,“ dodala tisková mluvčí českokrumlovských policistů Lenka Kozoňová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace