Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tři sestry

  pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

  Koncert.

 • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

  pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Na táborské radnici se odehrála schůzka k záměru stavět věznici na Všechově

TÁBOR - Na táborské radnici se včera odehrála schůzka k úvahám Vězeňské služby využít pro stavbu nové věznice prostor bývalého letiště na Všechově u Tábora. Zástupci ministerstva spravedlnosti a Vězeňské služby si vyslechli nesouhlas města Tábora, obcí Svrabov a Balkova Lhota, osadního výboru ze Všechova a petičního výboru, který stojí v čele petice proti záměru stavět věznici právě na Všechově.

 

"Jednání bylo korektní. Zástupci Vězeňské služby uznali, že jejich mediální vyjádření o zahájení výstavby v roce 2019 bylo unáhlené. Zdůraznili, že jsou připraveni odpovídat na otázky veřejnosti k fungování věznice," říká ke schůzce starosta Tábora Jiří Fišer (Tábor 2020). "Sdělil jsem, že je tu velký odpor veřejnosti a petice bude mít zřejmě tisíce podpisů. Také jsem zdůraznil, že nikdo nepožádal o změnu územního plánu, který v tomto prostoru počítá s využitím pro dopravu," dodal starosta. 

Zajímavá informace zazněla dnes i na zasedání krajského zastupitelstva. Náměstek hejtmanky Jaromír Novák (ČSSD) hovořil o tom, že kraj vlastní prázdný objekt bývalého Ústavu sociální péče v Pístině nedaleko Stráže nad Nežárkou na Jindřichohradecku, a že o něj projevilo zájem několik institucí. Napřed Celní správa, která měla v úmyslu zde budovat školící zařízení, ale pak od toho upustila. V minulém roce se podle jeho slov ozvala také Vězeňská služba. Ta úplně původně měla zájem budovat věznici z části prázdných kasáren u letiště v Plané u Českých Budějovic. "To jsme odmítli, protože bývalá kasárna u letiště nám připadají vhodnější například pro vybudování hotelů," zmínil Jaromír Novák. A dodal, že o Pístině by se dalo s Vězeňskou službou jednat, ale nyní se neozývají, takže se kraj pokusí sám navázat kontakt. 

Náměstek Novák konstatoval, že v Pístině žije velmi málo obyvatel a je možné, že by věznice pro ně naopak nebyla vítanou pracovní příležitostí v tomto regionu, který jinak pracovní příležitosti postrádá. 

 

Diskuse k článku - 15 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Nina 

  Reagovat

   

  Jsem pro věznici. Hodně vězňů spotřebuje hodně vody. A už SNAD nebude nejdražší v ČR.

  Vloženo 23.2.2018 17:25:16

 • Dana 

  Reagovat

   

  Vypadá to, že Vězeňská služba se unáhlila. Proč stavět někde, kdo o to nestojí, když asi budou k mání i prázdné budovy v odlehlých místech, kde by to regionu naopak pomohlo.

  Vloženo 23.2.2018 07:02:27

 • luboš 

  Reagovat

   

  nač stavět novou když mame tolik prázdných kasáren.

  Vloženo 23.2.2018 06:06:51

  • Jája 

   Reagovat

    

   Stavět na zelené louce je podstatně levnější, postaví se to, co maximálně vyhovuje činnosti. Kasárna, fabriky atd, cesta do pekel, kočkopes a šíleně drahý. Toto vyhovuje stavařům, mastí si kapsy ze státního. Věznice na Všechově by byla super.

   Vloženo 23.2.2018 11:45:23

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Věznice VŠE chov, jak krásně a obrazně to zní. Jsem PRO.

    Vloženo 23.2.2018 13:16:35

 • Věra 

  Reagovat

   

  Jsem pro věznici, jinde to funguje, tak proč ne v Táboře? Proč město naslouchá křiklounům a nerespektuje i mlčící většinu, které věznice nevadí. Tak v komunálních volbách udělejte i místní referendum zda věznice ano, či ne a máte relevantní odpověď jen od těch, kterých se to týká, tedy občanů Tábora a okolí. Na petici se nahánějí hromady lidí, kteří zde nebydlí a mají sloužit jen pro davovou manipulaci s politiky.

  Vloženo 22.2.2018 21:33:32

  • jinan 

   Reagovat

    

   souhlasím s Věrou... nevyjádřil bych to lépe !!!

   Vloženo 13.3.2018 16:50:34

 • jan 

  Reagovat

   

  Vedení města by mělo zaujmout nějaké stanovisko. Iniciativu spíše přebírají občané. Ale letos jsou komunální volby, je předpoklad, že se vedení bude měnit, a tak už asi nelze očekávat v Táboře nějaké zázraky.

  Vloženo 22.2.2018 20:09:38

  • Honza 

   Reagovat

    

   Velmi relevantní a já Vám za to děkuji! Jak říkáte; vedení města by mělo zaujmout nějaké stanovisko.

   Vloženo 22.2.2018 21:02:39

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace