banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Na Veselsku uhořeli v troskách malého letadla dva lidé. Byli to letci z Hosína, šlo o tréninkový let

AKTUALIZOVÁNO - 10.4.2018 13:14

KUNDRATICE - V pondělí 9. dubna ve tři odpoledne přijal operační důstojník jihočeské policie oznámení o pádu malého letadla v katastru Sviny – Kundratice nedaleko Veselí nad Lužnicí. Na místo byly okamžitě vyslány hlídky policie. Vyjeli také příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a záchranka. Její zásah už ale bohužel neměl smysl. Jednalo se o posádku letadla z hosínského letiště u Českých Budějovic. Podle informací jeho vedoucího letového provozu Pavla Pígla se jednalo o tréninkový let, ne komerční. "Šlo o soukromé letadlo. Co se týká příčiny jeho pádu, na to je brzy a byly by to jen spekulace," uvedl. Posádku podle svých slov znal.

 

Policie informovala, že malé letadlo dopadlo zhruba 150 – 200 metrů od obydlené oblasti na pole. V letadle cestovaly dvě osoby české národnosti, které nepřežily pád letadla a v troskách uhořely. Hasiči uhasili trosky letadla, policisté ohraničili místo dopadu policejní páskou a kriminalističtí technici zahájili ohledání místa činu.

Příčiny zmíněného případu jsou předmětem vyšetřování táborských kriminalistů a vyšetřovatelů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace