Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Na Výstavišti se poprvé uskuteční Jihočeský den vědy

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeský den vědy. Tento název nese akce, kterou ve středu 18. dubna hostí Výstaviště České Budějovice. Jedná se o její premiérový ročník a podnikům, odborné i laické veřejnosti přinese zajímavosti týkající se vědy, výzkumu a inovací v jihočeském regionu. Cílem je ukázat návštěvníkům výsledky úspěšných projektů realizovaných špičkovými jihočeskými vědeckými pracovišti a možnosti spolupráce mezi nimi a firmami.

Jihočeský den vědy se skládá ze tří částí. „Odborná část bude probíhat formou konference s tematickými bloky, součástí bude prezentace stánků vědecko-výzkumných pracovišť a institucí podporujících oblast vědy, výzkumu a inovací v aplikační sféře. Druhou částí bude popularizační program Věda pro děti v pavilonu T2, kde si děti budou moci vyzkoušet vědu na vlastní kůži," přiblížila projektová manažerka výstavy Eva Jílková.

Třetí částí bude FuckUp Night, což je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví netradičně o svých životních neúspěších. „Jedná se o celosvětové hnutí původem z Mexika, které se koná každý měsíc ve více než 130 metropolích světa. Jsme hrdí, že v dubnu bude poprvé u nás na Výstavišti," dodala Eva Jílková.

Odborná část akce se uskuteční v pavilonu T1od 9.30 do 16 hodin, „dětská" část v pavilonu T2 od 9 do 14 hodin. Na obě je vstup zdarma. FuckUp Night, v rámci které se představí pět inspirativních osobností, začne v 19 hodin v pavilonu T1, vstupné je 130 korun.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • mojmír 

  Reagovat

   

  Vypadá to pro JČ kraj skvěle, ale neznám pořadatele a vstupné. Reakce a podpora ze strany hejtmanky a spol. neznám. Je to než komerční akce? Upřesněte někdo. Určitě je to nedostatečný a zavádějící? příspěvek MN.

  Vloženo 16.4.2018 14:49:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace