Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

  Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

  Cestopis.

 • Loutka - Dvorní divadlo

  Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

  Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Ničí EET tradiční městské trhy?

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

MILEVSKO/TÁBOR - V Milevsku si lidé všimli, že pravidelné čtvrteční trhy na náměstí prořídly. Stánkařů začalo jezdit méně, zákazníci si to dávají do souvislosti s elektronickou evidencí tržeb. "Oproti loňskému březnu evidujeme úbytek o 40 procent. Od některých stánkařů vím, že skončili, o dalších nemáme zatím zprávy. Jen se už neobjevili, třeba pán, který sem jezdil s čokoládou a jeho stánek byl dost vyhledávaný," říká Dita Šindelářová, která je správkyní tržiště.

 

Správkyně trhu zaznamenala, že prořídl hlavně čtvrteční trh. Na sobotním trhu se to zatím neprojevilo, protože na ten jezdí hlavně zahradníci s výpěstky a pro ty ještě nezačala sezona. Navíc firem a živnostníků, kteří prodávají vlastní výrobu, se EET dotkne až za rok. Z milevského trhu tak zmizeli hlavně maloobchodní prodejci textilu a vietnamský obchodník, který prodával boty.

V Táboře přitom žádný úbytek nezaznamenali. Textil a spotřební zboží se totiž na tamním středečním trhu na Žižkově náměstí prodávat podle tržního řádu nesmí. Trh je určen k prodeji hospodářských přebytků a farmářského sortimentu.

Roman Kraus z finančního odboru táborského městského úřadu říká, že změnu nevidí. Každou středu dopoledne se na náměstí objevuje 15 až 20 stánků s medem, mléčnými výrobky z farem, produkcí řezníků. "U nás zboží nabízejí hlavně prvovýrobci a těch se ještě letos EET netýká. Dopadla ale už na překupníky těchto farmářských výrobků i zahrádkářských produktů a to uvidíme až bude lepší počasí a začnou se prodávat sazeničky a květiny, jestli tito prodejci ubydou," dodal Roman Kraus. Podle něj na středeční trhy v Táboře mohou zákazníci klidně zamířit, sortiment je stále bohatý a zajímavý. 

 

Diskuse k článku - 29 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 •  

  Reagovat

   

  Absolutně tomu nerozumím. Protože teď žádný trhovec EET platit nemusí, tak proč by měly končit??? Snad teda mají jiný důvod, ne?

  Vloženo 25.3.2017 09:02:32

  •  

   Reagovat

    

   RE: Snad teda mají jiný důvod, ne? ......... Jasně, jak na ně a neplatit daně.

   Vloženo 25.3.2017 13:17:06

   • EsTéBák 

    Reagovat

     

    Všetci kradnú ľan JA čerpám dotáciám (a zdaňuje cez korunové dlhopisy = za 0) Váš miliardár Bureš

    Vloženo 25.3.2017 19:50:39

 • Jarka 

  Reagovat

   

  Promiňte u nás na vsi vždycky děti dělají velikonoční výstavu dekorací a výdělek pak dostanou pro svůj soubor. To se teď budou muset registrovat na finančním úřadu a prodávat přes EET? Nepřipadá mi, že by se vedoucí, kteří je zadarmo vedou, a ty děti řadili do kategorie těch, co tady sprostě okrádají pana Babiše.

  Vloženo 25.3.2017 07:03:06

 • Ondřej 

  Reagovat

   

  Já i moji spolužáci věříme, že úplně skončí léta kapitalismu. Je to zrůdný a hyenistický systém.

  Vloženo 25.3.2017 06:57:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Spolužáci ze zvláštní školy?
   Seberte se a jeďte do Severní Koreje, když se Vám kapitalismus nelíbí.

   Vloženo 27.3.2017 09:04:31

   • Ondřej 

    Reagovat

     

    Anonyme ty ses fakt projevil. Budoucnost ale patří nám bez ohledu na to, co si o tom myslíš. Nebudu zaručeně nikam odjíždět ale starat se o to, aby se nám žilo super tady. Všem, ne jen některým.

    Vloženo 29.3.2017 05:51:10

 • petr 

  Reagovat

   

  Pomalu a jistě končí bouřlivá devadesátá léta "divokého východního kapitalismu", kdy se zaměstnávali lidi "na černo" /neplatilo se zdravotní a sociální/, mzda se vyplácela "bokem" /takže nezdaněná/, služby se prováděly "bez papíru" /tedy nezdaněné a bez záruky/, majetek politiků se "odkláněl", zakázky se "cinkly a předražily" ..... Je mi líto, že skončí někteří trhovci, někde už místo nich nastupují jiní, ale v principu musím souhlasit s tím, že v podnikání musí platit rovné podmínky pro všechny ! Obavy z toho, že nebude kde nakupovat a budeme mít hlad opravdu nemám. Krom supermarketů se čím dál více rozšiřuje nabídka obchodů, kde prodávají zboží od malopěstitelů, obchody se zdravou výživou a dokonce i firmy, která vám čerstvé potraviny přivezou až domu.

  Vloženo 25.3.2017 06:38:00

  • v..l 

   Reagovat

    

   ty jsi ....

   Vloženo 26.3.2017 18:43:08

 • Martina Novotná 

  Reagovat

   

  Tak jo, vážení, až budete chtít čerstvý sýr, můžete si ho uplácat. A kdyby se vám zachtělo domácí med, zkuste jít vyhledat lesní včely. Vraťte se k práci vlastníma rukama a nepotřebujete žádný trhovce a prodejce. Byla jsem jedna z nich a už nejsem. Nemám potřebu se nechat buzerovat, nemám to vůbec zapotřebí, uživím se i jinak. Jen aby vy ste si měli co koupit.

  Vloženo 24.3.2017 21:23:08

  • Ach jo 

   Reagovat

    

   Nebudete tomu věřit, ale takové jako vy, opravdu nepotřebujeme. Končí jenom ZLODĚJI.

   Vloženo 24.3.2017 21:59:48

   • Evík 

    Reagovat

     

    Mluvte prosím za sebe. Doufám, že vyděláváte dost peněz a odvádíte daně, protože ti " zloději " se o sebe celou dobu starali, ale teď půjdou na pracák a vy jim budete dotovat podporu. Dotujete ji hajzlíkům, co nepracují desetiletí, tak te'd ji budete dotovat těm zlodějům. Blahopřeji.

    Vloženo 24.3.2017 22:10:15

   • ach jo 

    Reagovat

     

    ty jsi ale ...

    Vloženo 26.3.2017 18:44:47

   • Týpek středního věku 

    Reagovat

     

    Tak jestli končí zloději netuším, ale asi by musel první skončit Bureš a jemu podobní.
    Copak tu nejsou finančáky, celníci a další instituce ? Kdyby fungovaly tak, jak mají, odhalily by neplatiče daní a Vámi jmenované "zloděje". Jenomže to by ouřadové museli zvednout své líné zadnice a začít něco dělat. Zavedením EET se jen přenáší odpovědnost na živnostníky, je to další nástroj buzerace a žádným zlodějnám se nezabrání!
    A za koho mluvíte že tu takové lidi nepotřebujete? Zkuste to těm "zlodějům" říct do očí, vy hrdino.

    Vloženo 27.3.2017 09:24:46

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace