Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Od voleb rovnou na sjezdovky. Třeba do Rakouska

Na Hochficht dorazila ta pravá zima.

Na Hochficht dorazila ta pravá zima.

JIŽNÍ ČECHY - V pátek 26. a sobotu 27. ledna proběhne v celé zemi druhé kolo prezidentských voleb. Někdo k volbám jde, někdo ne, ten bude volit toho a ten onoho. O to ale v tomto článku nejde. V lyžařských střediscích jsou podmínky skvělé a tak by nám nic, například už zmíněné volby nebo předpokládané malé ochlazení a mírné přeháňky, které na víkend předpovídají meteorologové, nemělo bránit vzít vybavení, rodinu nebo přátele a vyrazit si zalyžovat. Třeba do Rakouska.

Skiareál Hochficht

Na Hochfichtu panují nejlepší sněhové podmínky za poslední roky a po nějakém oteplení ani památky. V noci a ráno se teploty pohybují pod nulou, a proto jsou sjezdovky ráno skvěle upravené a ve výborném stavu. Ve vrcholových partiích Hochfichtu leží téměř dva metry sněhu a okolní krajina vypadá jako v zimní pohádce. Poté, co ustalo silné sněžení, se také zlepšil stav příjezdových silnic.

Ve všední dny se lyžuje bez čekání na poloprázdných sjezdovkách. V provozu jsou všechny lanovky a vleky a otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky o celkové délce 21 km. Na okrajích rodinných sjezdovek jsou upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fichtl Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese. Za dolní stanicí čtyřsedačkové lanovky Hochfichtbahn je upravený sáňkařský svah. Skiareál je v provozu každý den od 8.30 do 16.00 a večerní lyžování je každou středu a pátek od 17.00 do 20.30.

A ještě jedna nezanedbatelná maličkost. Po předložení turistického průvodce Grenzgenial máte možnost získat slevu na skipas.   Více info o této akci ZDE.

Skiareál Sternstein

I v tomto hornorakouském kiareálu panují ideální podmínky s lyžováním na skvěle upravených sjezdovkách. Otevřeny jsou všechny tratě a ve všední dny se lyžuje bez čekání. Otevřeny jsou všechny sjezdovky v celkové délce pře pět kilometrů každý den od 8.30 do 16.15. 

I tady si pro návštěvníky přichystali slevovou akci, díky které, můžete docela ušetřit. Ta je na 1+1 skipas zdarma při předložení turistického průvodce Grezgenial. Více o akci 1+1 kipas zdarma ZDE.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace