Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Od voleb rovnou na sjezdovky. Třeba do Rakouska

Na Hochficht dorazila ta pravá zima.

Na Hochficht dorazila ta pravá zima.

JIŽNÍ ČECHY - V pátek 26. a sobotu 27. ledna proběhne v celé zemi druhé kolo prezidentských voleb. Někdo k volbám jde, někdo ne, ten bude volit toho a ten onoho. O to ale v tomto článku nejde. V lyžařských střediscích jsou podmínky skvělé a tak by nám nic, například už zmíněné volby nebo předpokládané malé ochlazení a mírné přeháňky, které na víkend předpovídají meteorologové, nemělo bránit vzít vybavení, rodinu nebo přátele a vyrazit si zalyžovat. Třeba do Rakouska.

Skiareál Hochficht

Na Hochfichtu panují nejlepší sněhové podmínky za poslední roky a po nějakém oteplení ani památky. V noci a ráno se teploty pohybují pod nulou, a proto jsou sjezdovky ráno skvěle upravené a ve výborném stavu. Ve vrcholových partiích Hochfichtu leží téměř dva metry sněhu a okolní krajina vypadá jako v zimní pohádce. Poté, co ustalo silné sněžení, se také zlepšil stav příjezdových silnic.

Ve všední dny se lyžuje bez čekání na poloprázdných sjezdovkách. V provozu jsou všechny lanovky a vleky a otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky o celkové délce 21 km. Na okrajích rodinných sjezdovek jsou upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fichtl Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese. Za dolní stanicí čtyřsedačkové lanovky Hochfichtbahn je upravený sáňkařský svah. Skiareál je v provozu každý den od 8.30 do 16.00 a večerní lyžování je každou středu a pátek od 17.00 do 20.30.

A ještě jedna nezanedbatelná maličkost. Po předložení turistického průvodce Grenzgenial máte možnost získat slevu na skipas.   Více info o této akci ZDE.

Skiareál Sternstein

I v tomto hornorakouském kiareálu panují ideální podmínky s lyžováním na skvěle upravených sjezdovkách. Otevřeny jsou všechny tratě a ve všední dny se lyžuje bez čekání. Otevřeny jsou všechny sjezdovky v celkové délce pře pět kilometrů každý den od 8.30 do 16.15. 

I tady si pro návštěvníky přichystali slevovou akci, díky které, můžete docela ušetřit. Ta je na 1+1 skipas zdarma při předložení turistického průvodce Grezgenial. Více o akci 1+1 kipas zdarma ZDE.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace