sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

Hudební festival.

• Barbora Poláková - Tour 2019

sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

Osmá Radomyšl udolala lídra krajské ligy

PÍSEK - První utkání 11. kola krajské hokejové ligy viděl písecký zimní stadion, kde osmá Radomyšl přivítala lídra tabulky z Českého Krumlova. Už v první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že rozdíl mezi oběma soupeři je třináctibodový. Domácí si v duelu dost dobré krajské úrovně vypracovali mnohem více vyložených gólových příležitostí, a kdyby úvodní část hry skončila 5:2, nikdo se nemohl divit. Jenže sokolům stála v cestě střelecká nemohoucnost a hlavně gólman hostí Lukáš Pícha, který se v první dvacetiminutovce představil „v reprezentační formě.“ Ve druhé třetině hosté bleskově využili přesilovku pět proti třem, následně proti čtyřem a dvěma góly během jedné minuty odskočili do dvoubrankového vedení, s kterým vstoupili i do třetího dějství. Když už si zřejmě mysleli, že je hotovo, dostali těžký direkt - Radomyšl během dvou minut vyrovnala na 4:4, a to ještě nebylo všechno. Poslední slovo si vzal manažer píseckého A týmu Karel Mošovský, který už po druhé třetině žádal trenéra Radka Volfa o vystřídání. Necelé tři minuty před koncem utkání zakončil akci Václava Nováka gólem do prázdné branky, když přelstil gólmana a konsternované českokrumlovské medvědy poslal domů s prázdnou.

TJ Sokol Radomyšl – HC Slavoj Český Krumlov 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)

Branky a asistence: 21. Kica (Jungbauer, J. Řehoř), 40. Stropnický (P. Březina, Vlk), 52. Jungbauer (J. Řehoř, Mošovský), 53. Jirků (Vlk), 58. Mošovský (V. Novák, Klas) – 10. Z. Uhlíř (R. Šulčík), 25. Šimek (Unger), 36. Malovec (R. Uhlíř), 36. Z. Uhlíř (Cifreund, R. Šulčík)

Rozhodčí: D. Čáp – Brůha, R. Strnad. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. Diváků: 67

Radomyšl: Kafka – Burkoň, Švagr, Vejda, R. Volf ml., Klas, Jirků – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, Vlk, Stropnický, P. Březina, Mošovský, V. Novák, Fr. Bárta. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka

Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Čížek, Machálek, Cifreund, Šimek, Gallistl – M. Lukeš, R. Šulčík, Z. Uhlíř (50. Svěchota), J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Michel, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

Ve středečních Píseckých postřezích, možná i Strakonicku, najdete hodnocení trenérů obou mužstev. Českokrumlovský Kamil Šťastný prozradí, jestli jeho tým myslí na postup do 2. ligy. V krátkém rozhovoru prozradí střelec vítězného gólu, jak vidí svou blízkou budoucnost v dresu Radomyšle. V rubrice Okem fandy pohovoří jeden z největších znalců píseckého hokeje.