banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Podvodů na internetových portálech stále přibývá

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - Podvodníci si na portálu poskytují navzájem pozitivní hodnocení. Běžný občan pak lehce uvěří, že inzerent je solidní a solventní, a tak si zboží důvěřivě objedná a následně i koupí. Podvody páchané prostřednictvím internetu mají vzestupnou tendenci, jejich zdokumentování je velmi složité. Je to nelehký úkol i pro policii, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a obstarala důkazní materiál, který ho usvědčí.

 

Poslední zaznamenaný případ je z Třeboně. Další muž byl podveden na internetu, a tak přišel skoro o sedmdesát tisíc korun. Podvodník od 12. ledna nabízel na internetovém portálu S-bazar k prodeji Volkswagen Sharan Pacific asi za 70 000 korun. Na inzerát reagoval muž z Třeboně, který se na základě e-mailové komunikace s prodejcem domluvil na zakoupení inzerovaného vozidla. Ve středu 15. ledna, podle dohody, zaslal na účet vedený u řecké banky 2500 euro. Prodejce do dnešního dne vozidlo nejen nedodal, ale ani na e-mailovou komunikaci už nereaguje. Podle přepočtu přišel podvedený nejméně o 68 600 korun. V sobotu 25.ledna se nešťastný muž osobně dostavil na služebnu třeboňských policistů, aby nahlásil podvodné jednání na serveru S-bazar. Třeboňští policisté přečin podvodu zdokumentovali a po pachateli intenzivně pátrají.
„Než se občan rozhodne pro koupi prostřednictvím internetového portálu, tak je dobré vyhledat časový úsek po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. Jestliže dojde ke stížnostem občanů na neseriózního inzerenta, tak správce portálu ukončí možnost obchodování danému prodejci. Zároveň je vhodné nezasílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky. Nechtějte ušetřit za každou cenu, pokud je věc nabízená přes internet výrazně levnější než na trhu, pak je  prodej přes internet a  pod kupní cenou velmi rizikový,“ dodala tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace