Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kreativní dílnička

  pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

  Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

 • Postavme se na své nohy

  pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

  Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Policejní honičku ukončila až střelba

TUČAPY - Dramatické odpoledne zažili v neděli dopravní policisté z Tábora. Kvůli dopravnímu přestupku, chtěli v Tučapech na Táborsku zastavit kolem půl šesté večer vozidlo Škoda Felicia. Řidič zastavovaného vozidla však na pokyny hlídky nereagoval, naopak přidal a zvýšenou rychlostí začal policistům ujíždět. Policisté se vzápětí vydali vozidlo pronásledovat. Ujíždějící Felicie při útěku zabočila do objektu zemědělského družstva ale tam se řidiči nepodařilo projet porostem křovin a škarpou a musel zastavit.

 

Tím ale celá honička ještě zdaleka nekončila. V okamžiku, kdy policisté zablokovali služebním vozem komunikaci, řidič Felicie zařadil zpátečku a narazil do služebního vozu. Když pachatel najel na služební vozidlo, policisté vystoupili a vzápětí se ozvaly výstřely. Napoprvé policista použil služební zbraň k varovnému výstřelu a poté použil zbraň i proti vozidlu. Pachatelům se však i tak podařilo služební vozidlo objet a začali znovu ujíždět.

Po několika desítkách metrů pronásledované vozidlo zastavilo a z něj se vydaly na útěk dvě osoby. Policisté zadrželi utíkajícího spolujezdce a přitom zjistili, že je lehce zraněn. Spolujezdci, který byl pravděpodobně zasažen odraženou střelou, bylo zajištěno základní ošetření ruky. Řidiče vozidla, který již má za sebou střet se zákonem, zadrželi policisté dnešního dne nad ránem.

Kriminalisté případ vyšetřují jako násilí proti úřední osobě. Kontrolními orgány je také souběžně prověřován postup policistů. V současné době ještě stále probíhají úkony trestního řízení a vyšetřovatel se bude rozhodovat, zda bude podávat návrh na vazbu. Při odsouzení může pachateli hrozit trest odnětí svobody až v délce šesti let.

Podle našich prvotních informací pachatel podle orientačních testů řídil vozidlo pod vlivem omamných a návykových látek a navíc není ani držitelem řidičského oprávnění. Jednalo by se tak o další z nespočetných případů, které se v poslední době množí jako houby po dešti, kdy si za volant sedají jedinci pod vlivem omamných a psychotropních látek anebo alkholu. Bleskový zákrok policistů tak možná zabránil daleko větším škodám, pokud by grázl na své cestě potkal napříkald chodce. 

„Včera jsem viděl po šesté hodině večer, jak k Tučapům míří sanitky a policejní vozy, ale myslel jsem, že jedou k nějaké nehodě. O tom, co se dělo, jsem se dozvěděl až dnes ráno od občanů,“ říká tučapský starosta Pavel Novák. K tomu ještě dodává, že podle jeho informací, policisté stříleli po dvojici místních mladíků ujíždějících v autě. „Podle toho co jsem se doslechl, tak to auto bylo  kradené a najížděli s ním do hlídky, která se je snažila zastavit,“ dodal starosta Novák.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Prukopník 

  Reagovat

   

  Prokop Buben a prokop Tunel :D

  Vloženo 21.3.2017 16:55:53

 • široko 

  Reagovat

   

  Tak ukažte jejich fotky.

  Vloženo 21.3.2017 09:41:34

 • Johny 

  Reagovat

   

  Jasně je to idiot napařil bych mu. Ale proč ho označovat jako grázla?

  Vloženo 20.3.2017 20:45:04

  • Anonym 

   Reagovat

    

   To myslíš vážně? Proč neoznačovat jako grázla? Že se mohli stát věci, na které ani nechci myslet?
   Takové lidi, kteří dokážou sednout za volant ožralí a s fetovaní, ještě se zákazem řízení, bych prorval kulku mezi oči.

   Vloženo 20.3.2017 22:52:44

 • flameus 

  Reagovat

   

  Policistům pochvalu a prémii. Tomu magorovy 10 let natvrdo.

  Vloženo 20.3.2017 18:28:09

  • Zdeňka 

   Reagovat

    

   Souhlasím s Vámi,málo kdo z nás si umí představit,jak těžkou a nebezpečnou práci policisté mají.

   Vloženo 21.3.2017 11:22:34

   • Samozřejmě, 

    Reagovat

     

    když tě nikdo nepochválí, tak se pochválím sama.

    Vloženo 21.3.2017 12:14:07

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Looool

    Vloženo 21.3.2017 16:54:37

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace