Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Policie upřesňuje: K ranní tragické nehodě mohlo dojít na přechodu. Hledají se svědci

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

VĚTŘNÍ - Policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová doplňuje informace přímo z místa ranní tragické nehody ve Větřní:

"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič (nar. 1952) dodávky značky VW jel v obci Větřní po ulici Šumavská nahoru do Frymburské ulice. Zde na přechodu pro chodce nebo v jeho blízkosti srazil muže, který přecházel vozovku. Střet měl bohužel tragické následky. Chodec zemřel a stal se tak 54. obětí smrtelných dopravních nehod na jihočeských silnicích. Řidič dodávky se podrobil orientační dechové zkoušce, která byla negativní. Přesné příčiny a okolnosti této nehody, včetně toho, zda byl chodec na přechodu pro chodce nebo ne, jsou předmětem vyšetřování českokrumlovských kriminalistů. Ti žádají případné svědky této nehody, kteří mohli vidět její průběh, aby policisty kontaktovali na tísňové lince 158."

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • honza 

  Reagovat

   

  Co hledají-jsou tam kamery !

  Vloženo 7.10.2019 17:17:05

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Kdyby lidi nejezdili jak h...a, nekoukali do mobilů, papírů, účetnictví či na film (ano, i toto lze vidět, pokud pečlivě sledujete činnost protijedoucích řidičů), bylo by daleko bezpečněji. Zejména - a jsme opět u toho - kasta podnikatelů, dealerů a podobných poskoků v dodávkách a jiných autech krabicového typu opravdu vyniká v nedodržování rychlosti, nepozornosti, riskantními manévry ve stylu: "sice na to nemám, ale jedu, neb chvátám", vyřizování velmi nutných telefonních hovorů, jízdami za hranou jejich schopností, nadměrnou únavou, no a pak to končí velice často tragicky.

  Vloženo 7.10.2019 12:20:27

 • Blanka 

  Reagovat

   

  Dle mého se jedná o velmi nebezpečný přechod.Při přecházení směrem od školy není ! vidět dostatečně daleko dolů,zda něco nejede kvůli živému plotu u obchodu.A pokud řidiči/většinou nedodržují povinnou rychlost v obci a jedou jak ho..../,pak se snadno stane ,že neubrzdí,když chodec,obzvlášť starší nestačí přejít na druhou stranu.Na tomto přechodu se jedná už o druhý smrtelný případ.Stejná situace je v těchto místech pro řidiče,kteří vyjíždějí opět směrem od školy na hlavní pokud je zrcadlo umístěné na křižovatce zamlžené ,nebo v zimě zamrzlé.Opět není přes keříky živého plotu dostatečně vidět ve směru dolů.Nechápu,že si této podstatné věci nikdo nevšímá a neřeší se.Po těchto přechodech chodí denně děti do školy a ze školy.A ještě k dnešnímu úrazu - nedávno jsem viděla stejného pána přecházet.Šel normálně po přechodu,tak si myslím,že i dnes po něm nejspíš šel a kdyby řidič jel rychlostí,která je předepsaná,možná by nedošlo k takové tragédii.Sice netuším,kam směřuje můj příspěvek,ale bych ráda,pokud si ho přečte někdo,kdo má v kompetenci řešit mnou popsané nedostatky/resp.přebytky,jako je mnou zmiňovaný živý plot,bránící v rozhledu a občas nefunkční zrcadlo u křižovatky .

  Vloženo 6.10.2019 18:40:47

  • tom 

   Reagovat

    

   Na Západě rostou tlaky na snížení emisí, které údajně způsobují víc neštěstí než dopravní nehody, jedním ze způsobů je zpomalení silničního provozu. Jak bylo minulý týden zveřejněno, nizozemská vláda už má na to připraven zákon. Zájmy automobilového průmyslu chrlit stále rychlejší vozidla, která se lépe prodávají, jsou však závislé na chamtivosti politiků, takže v ČR se snížení rychlosti dlouho obávat nikdo nemusí.

   Vloženo 7.10.2019 06:31:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace