Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Policisté se důkladně připravují na hokejové hry v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve čtvrtek 23. března dopoledne proběhlo v českobudějovické Budvar Aréně součinnostní cvičení pořádkové jednotky a antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. To vše rámci přípravy na bezpečnostní opatření při konání Českých hokejových her v Českých Budějovicích koncem. Ty se tu budou konat od 27. do 30. dubna. Na cvičení se sešlo 250 policistů a figurantů, kteří představovali fanoušky. Těchto rolí se ujali studenti zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

 „Cvičení splnilo svůj účel. Kolegové z jiných okresů se seznámili s prostředím uvnitř stadionu a jeho okolím. Jako problémový vidíme především příchod od letního kina Háječek, od Vltavy. Ten využívají fanoušci, kteří by případně mohli vyvolávat nepokoje,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura. Za poslední měsíce byl největším problémem, který se naštěstí obešel bez újmy na zdraví, den, kdy se hrálo fotbalové pohárové utkání mezi Dynamem a Spartou a zároveň první hokejová liga mezi Motorem a Slavií. „Když skončil fotbal, přesunuli se fanoušci právě spodním vchodem od Háječku na zimní stadion a chtěli se poprat se Slavisty. Naštěstí tomu zabránili pořadatelé i policisté, kteří byli připraveni. Problém je, že tento vchod bývá otevřený kvůli kuřákům,“ poznamenal mluvčí.

 Policisté si dnes vyzkoušeli čtyři modelové situace, dvě venku a dvě uvnitř stadionu, kde probíhal běžný hokejový trénink. Tam se pořadatelé například snažili oddělit dvě skupiny povykujících fanoušků, ale ti se už přes ně na sebe sápali a na pomoc přišla zásahová jednotka. Ta je oddělila a jednu ze skupin vyvedla pryč. Od figurantů v davu se ozývalo, že přišli dělat táborské fanoušky. S těmi ale podle policejního mluvčího většinou problémy nejsou. „Když se hraje derby Dynama s Táborskem, tak to bývá v pořádku. Horší to je, když přijede třeba Baník. Na to se musíme také dobře připravovat. S nimi totiž také většinou jezdí i polští fanoušci a ti se často chovají problémově,“ dodal Milan Bajcura. Venku pak policisté nacvičovali i zásah proti zvláště nebezpečnému pachateli, který měl zbraň, takže zazněl výstřel. Zakročili nejen policisté, kteří jsou v uniformě, ale i ti v civilním oděvu. Ti se vmísí mezi fanoušky, a pokud je třeba, včas zasáhnou.

Foto: Libuše Kolářová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace