banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Pořadatelé akcí k výročí republiky budou moci žádat o peníze od kraje

JIŽNÍ ČECHY - Krajští zastupitelé se dnes rozhodli vypsat dodatečně ještě jeden nový dotační program, ve kterém rozdělí 5 milionů korun. Půjde o podporu akcí, pořádaných k letošnímu výročí vzniku Československa, ale i dalších akcí, připomínající význam české státnosti. Odsunut byl místo toho dotační program na podporu projektů Smart v obcích.

 

Zastupitel Petr Braný (KSČM) kritizoval, že se náměstek pro kulturu Pavel Hroch probudil pozdě. Protože už se toho nedá moc vymyslet, když teprve nyní kraj začne povzbuzovat organizátory. "Podpoříme tak maximálně ty, kteří už něco připravují, abychom vypadali slušně," řekl. Pavel Hroch (Jihočeši 2012) oponoval: "My jsme se probudili už na podzim, ale čekali jsme, jak dopadne hospodářsky rok 2017." Dopadl dobře. Ale i tak zaznělo, že jeden z náměstků musel ustoupit, aby se jeden dotační titul nahradil jiným. Odsunut na pozdější dobu byl dotační titul na podporu Smart aktivit obcí ve výši 4 miliony. Braný zkritizoval i to, že by snad kraj měl s podporou oslav stého výročí republiky čekat na výsledek hospodaření roku 2017, ten se podle něj navíc dal už na podzim předvídat. 

Nyní tedy rada kraje vypíše výzvu, v níž se budou moci pořadatelé ucházet o podporu projektů, které důstojným a umělecky zajímavým způsobem připomenou vznik Československé republiky, zánik Rakouska-Uherska, ale i 50. výročí srpnových událostí z roku 1968 nebo vznik samostatné České republiky před 25 lety - tedy akce, které souvisejí s českou státností. 

Podrobnosti dotační výzvy - například kdy bude uzávěrka nebo jaká podpora bude maximálně možná, nejsou tedy zatím jasné. O těch vzápětí rozhodnou radní kraje. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  JE TO VÝBORNÝ NÁPAD, CHCEME SE ÚČASTNIT RŮZNÝCH AKCÍ, PŘIPOMÍNAJÍCÍCH NÁM DŮLEŽITÁ VÝROČÍ R 2018.
  JSME ČLENY PARKINSON KLUBU z.s. V Č.B., VEDOUCÍM JE ING.MLS
  JAROSLAV. PÍŠI JEHO JMÉNEM A MÁM OTÁZKU- LZE PŘISPĚT PROSTŘEDNICTVÍM KRAJE ? FAROVÁ . sylvie.farova@volny.cz, děkuji

  Vloženo 22.2.2018 20:22:46

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace