Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Potravinářská inspekce zastavila prodej potravin zkažených a napadených škůdci

ČESKÁ REPUBLIKA - Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila při kontrolách, během posledního měsíce, další nebezpečné a nejakostní potraviny, které obchodníci nabízeli se živými i mrtvými škůdci nebo se zápachem zkaženého zboží. O dalších falšovaných nebo nejakostních potravinách jsme čtenáře serveru Jižní Čechy Teď už průběžně informovali.

 

Jedenáct šarží nebezpečných a nejakostních potravin zachytila a zakázala inspekce od konce vánočních svátků. Převážně šlo o sušené ovoce a suché skořápkové plody. U čtyř šarží sušených datlí inspekce našla mrtvé larvy, brouky v plodech a exkrementy. Dále inspekce zjistila a zakázala uvádět do oběhu sedm šarží suchých skořápkových plodů, například dvou šarží vlašských ořechů ve skořápce.
Závadné šarže byly v řetězcích Tesco, Čerozfrucht, Globus, Kaufland nebo společnosti Albert.
Zboží bylo okamžitě staženo z prodeje a s kontrolovanými osobami státní zemědělská a potravinářská inspekce zahájila správní řízení o uložení sankce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace