Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Požáry zemědělských strojů způsobily škody v řádech milionů korun

Sedlečko u Chotovin , Autor: HZS

Sedlečko u Chotovin     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – I když se druhý srpnový víkend zdál spíše deštivý, neobešel se bez požárů v přírodním prostředí. Již pátek předznamenal víkendové zásahy.

 

K nejvyšším škodám došlo na Jindřichohradecku a Táborsku při požárech zemědělské techniky 9. srpna. Profesionální hasiči ze stanice Dačice spolu s dobrovolnými hasiči obcí Slavonice a Cizkrajov vyjeli k požáru sklízecí mlátičky na Slavonicku. Škoda dosáhla půl milionu korun, příčinou vzniku požáru byla provozně technická závada elektroinstalace stroje.

Následně vyjela dačická jednotka k požáru lisu slámy na poli v Budíškovicích. „K požáru byla vyslána i jednotka HZS kraje Vysočina ze stanice Jemnice a dobrovolná jednotka obce Staré Hobzí. Škoda byla 1,26 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla opět provozně technická závada elektroinstalace stroje," doplnila mluvčí hasičů Jana Neškodná.

Táborská profesionální jednotka vyjela 9. srpna k požáru traktoru, lisu a lisovaných balíků na poli v Sedlečku u Chotovin. „Na místě zásahu spolupracovala s dobrovolnými jednotkami z Mladé Vožice, Tábora a Chotovin. Zde dosáhla škoda 2,025 milionu, za kterou mohla provozně technická závada na ložisku lisu," upřesnila mluvčí.

Technické závady způsobily také požáry osobních automobilů 10. a 11. srpna, v prvním případě ve Slavonicích a ve druhém v Kunžaku. Na Písecku pak zasahovala profesionální jednotka u požáru kola vleku za traktorem v Písku v ulici Táborská, a to v sobotu. Dále hasiči zasahovali v rámci kraje u požárů strnišť, suché trávy a lesní hrabanky. V těchto případech byla škoda nulová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace