banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Práce na železničním koridoru pokračují

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Právě se začíná budovat asi desetikilometrový úsek železničního koridoru mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví. Stavba by měla být hotová do konce roku 2015. Tento úsek bude stát přes jednu miliardu korun. Včera ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák potvrdil, že pětasedmdesát procent stavby bude hrazeno z evropských fondů.

Stavba čtvrtého železničního koridoru mezi Českými Budějovicemi a Prahou patří k nejdůležitějším dopravním projektům v kraji. Modernizace v České republice začala v roce 2005 a skončí v roce 2016. Vlaky by po modernizované trati mohly jezdit až 160 kilometrů v hodině. Čtvrtý železniční koridor pak protne naší republiku, bude spojnicí mezi severem Evropy a jaderskými přístavy na jihu.

V tuhle chvíli asi 140 kilometrová cesta vlakem z Prahy do Českých Budějovic trvá skoro tři hodiny. To by mělo být už minulostí. Tuhle trasu bychom pak mohli jezdit za třetinu času.

Momentálně se ještě dokončuje stavba mezi Táborem a Sudoměřicemi u Tábora, mezi Českými Budějovicemi a Nemanicemi a mezi Horusicemi a Veselím na Lužnicí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace