Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

S opilci a feťáky za volantem se roztrhnul pytel

JIŽNÍ ČECHY - Těžko říci co se to na našich silnicích děje, ale je to každopádně na pováženu. Svědčí o tom zvýšený výskyt opilců a feťáků na silnicích, kteří si klidně sednou za volant a vyrážejí ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu. A rozhodně to nejsou žádní troškaři.

Poslední říjnový den kontrolovala hlídka píseckých policistů v Hradišťské ulici škodovku s mužem (1975) za volantem. A ouha. Nejen, že dotyčný nevlastnil řidičský průkaz, navíc si na cestu ještě pořádně přihnul. Kontrolní dechová zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu v dechu. 

Podobně jako v předchozím případě na tom byl i řidič automobilu na Strakonicku. Ten v sobotu 2. listopadu při jízdě od Písku na Lnáře nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou, vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Při cestě ještě sebou vzal dopravní značku. Jediné štěstí bylo, že nedošlo k žádnému zranění. Při kontrolní dechové zkoušce bylo celkem jasno, 2,1 promile to už je slušná dávka.

Další případ ze Strakonicka je ještě zajímavější. Šestadvacetiletého výtečníka kontrolovala policejní hlídka v Katovické ulici ve Strakonicích. Individuum za volantem má uložen trest zákazu řízení motorových vozidel až do října 2020, navíc se ale také na svoji pouť pořádně posilnil. Při orientačním testu na omamné látky byl pozitivní na metamfetamin. Lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu odmítl. 

Všichni výtečníci jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest v rozmezí šest měsíců až tři roky, případně peněžitý trest nebo zákaz činnosti, poslední ještě navíc z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pytel se roztrhl nejen z výše zmíněnými ale i dalšími šílenci nerespektujícími slušnost a dopravní předpisy. Když vládne bezcharakternost a arogance nahoře dole to nemůže vypadat jinak. Úpadek morálky současné společnosti má kořeny v socialismu kdy především strach z tvrých trestů krotil zvrácené lidé pudy.

  Vloženo 6.11.2019 10:38:07

 • anoymní čtenář 

  Reagovat

   

  Absolutní souhlas s předešlými příspěvky. A k redakci : jiné ilustrační foto by tam dát nešlo? Třeba důsledky takovýchto nehod. Takto to vypadá pouze jen jako reklama na alkohol. A ještě konkrétní firmy k tomu.

  Vloženo 5.11.2019 07:26:40

 • Fanda 

  Reagovat

   

  Tyhle životní ztroskotance bez zodpovědnosti a bez vůle bych okamžitě po vytažení z auta v tomto stavu nechal bez soudu odstřelit. A oni by si dali pozor. Proč má takovej chudák způsobit svým chováním nehodu či někoho zabít?

  Vloženo 4.11.2019 17:44:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   HA HA, TI ODSTŘELENÍ BY SI DALI POZOR URČITĚ.

   Vloženo 6.11.2019 10:39:22

 •  

  Reagovat

   

  Děje se to, co jim zákon dovolí. Kdyby je poslali za katr natvrdo a hned, tak si to rozmyslí. Takhle ji sice "hrozí", jak je psáno, ale ve finále se jim nic nestane.

  Vloženo 4.11.2019 16:48:56

  • Tipař 

   Reagovat

    

   Přesně! Tady nejde ani napsat, že jsou nízké tresty. Oni totiž tresty nejsou žádné! Lump odchází většinou od policie nebo soudu pouze s papírem v ruce.

   Vloženo 4.11.2019 17:36:44

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    viz třeba takový janoušek a mnoho dalších zbohatlíků, že.

    Vloženo 6.11.2019 10:41:45

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    viz třeba takový janoušek a mnoho dalších zbohatlíků, že.

    Vloženo 6.11.2019 10:41:49

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace