banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Mosty

  sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

  Art festival.

 • Tata boys

  sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Sdílel filmy, vydělal tři čtvrtě milionu a udělal škodu 125 000 000

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIŽNÍ ČECHY – Policie aktuálně informovala, že vyšetřuje rozsáhlý případ sdílení filmů na internetu. Podezřelým je v něm muž z Českých Budějovic a proto případ vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality. Muž měl v několika posledních letech ukládat na síti na různých datových úložištích filmy. Ty si lidé stahovali a dostali se tak k minimálně šedesáti tisícům kopií.

 

„Majitelům autorských práv způsobil škodu převyšující 125 milionů korun, kdy sám pro svou potřebu získal finanční hotovost nejméně 752 000 korun," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura. „Jeho trestní stíhání je vedeno nevazebně. V případě prokázání viny mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od tří do osmi let," dodal.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • All 

  Reagovat

   

  Vždy je zajímavé jak kalkulují ušlí zisk tím způsobem kolik lidí by si to místo stáhnutí koupilo. Ale když člověk stáhne něco nelegálně dává tím najevo že není ochotný za to zaplatit cenu kterou požaduje prodejce. Neospravedlňuji krádež, ale díky nelegálnímu šíření autoři naopak získávají ne tratí.

  Vloženo 11.2.2019 20:47:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace