Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Sněhu je na horách dost. V lyžařské škole na Lipně učí třeba pilot anebo vědec

Jarní prázdniny podle plánku jsou v plném proudu a lyžařská střediska praskají, navzdory chřipkové epidemii, Na celém území republiky trvá mrazivé počasí, takže na horách a ve vyšších polohách vůbec je sněhu stále dost a vyznavači bílých sportů se nemusejí obávat, že by se při své návštěvě hor nemohli věnovat právě tomu svému oblíbenému.


Skiareál Lipno

Ve skiareálu na břehu lipenského jezera jsou podmínky naprosto skvělé. Otevřeny jsou naprosto všechny sjezdovky, tedy něco málo pod 12 kilometrů tratí. Perfektně připraveny jsou také doprovodné atrakce. Tedy skicross, snowpark a měřený slalom. Na plné obrátky jedou také naprosto všechna přepravní zařízení. Tedy nejen tři čtyřsedačkové lanovky, ale také všechny pohyblivé koberce. V provozu jsou každý den, sedm dnů v týdnu. Přes den od 8.30 do 16.00 hodin a večer se jezdí na osvětlené sjezdovce Jezerní. Pokladny jsou otevřeny od 8.30 do 16.00 a večer pak od 17.30 do 21.30.
Samozřejmě, že nemusíte jen lyžovat anebo jezdit na prkně. Ve skiareálu Lipno, je nepřeberně možností, jak trávit čas. Od Stezky korunami stromů, přes aquword, tenis, bowling a já nevím co ještě. Prostě dokonalá možnost, kde strávit jarní prázdniny anebo dovolenou.
Na sobotu 17. února si návštěvu lipenského skiareálu určitě plánují všichni vyznavači snowboardů. To se tady totiž v rámci Temple snowboard day2018, pojede Temple Banked Slalom. Super závod pro všechny zkušené i nezkušené ridery. Ve skiareálu Lipno už s několikaletou tradicí. I letos se jede v retro oldschool stylu, bude se hodnotit nejenom jízda samotná, ale i vizáž. Pokud vyjde počasí, protáhne se trasa i do lesa.
Nebudou chybět ceny pro vítěze v hodnotě 40.000 Kč od sponzorů eventu a večer pohodová chill party s DJs ve stanu na svahu. Tradicí potom je 50% sleva na skipas pro všechny ridery, kteří se předem do závodu registrují a následně se ho zúčastní. Přihlásit se mohou všichni vyznavači snowboardů. Ať už muži, ženy, junioři nebo děti. Neexistuje důvod nepřijet!

V týdnu letový dispečer, o víkendu instruktor na Lipně

Na plný úvazek dělají zajímavé a někdy i netradiční profese a v zaměstnání tráví i více než dvanáct hodin denně, přesto se ve svém volném čase neflákají. Láska k lyžování a snowboardingu je táhne na zasněžené svahy. Entuziasmus a potřeba relaxovat po psychicky náročné práci, i taková je motivace některých lyžařských instruktorů ve Skiareálu Lipno.
Databáze instruktorů Skischool Lipno čítá kolem dvou set jmen. Jsou mezi nimi sezonní zaměstnanci, nebo třeba studenti středních a vysokých škol, pro které se výuka v lyžařské škole stává hlavním zdrojem příjmů. Když ale zapátráte hlouběji a strávíte s touto partou delší dobu, zjistíte, že ne každý to má takto nastaveno. Pro některé z nich je víkendová výuka únikem z reality všedních dnů. „Někdy mě překvapí, čím se naši instruktoři doopravdy živí. Zjistíte, že máte v týmu třeba IT analytika, majitele bezpečnostní agentury, oční specialistku, nebo dokonce vědce z Akademie věd," říká vedoucí Skischool Lipno Petr Chalupa.
Jedním z instruktorů se zajímavou profesí v civilním životě je i Martin Babic. Přes týden pracuje v pražské letecké společnosti Alpha Aviation, kde působí mimo jiné i jako letový dispečer. „Naše společnost se stará o flotilu letounů od malých vrtulových letadel, až po soukromé tryskáče. Mám na starosti například plánování letů, plánování údržby a komunikaci s klienty. Je to psychicky i časově náročná práce. Během studií jsem začal ve Skischool Lipno vyučovat snowboarding a vydrželo mi to dodnes. Pokud mi do toho nic nevleze, utíkám na víkend na Lipno a učím. Baví mě předávat zkušenosti dál a rád sleduji, jaké dělají žáci pokroky. Zároveň u toho vyčistím hlavu," pochvaluje si Babic, který je držitelem licence soukromého pilota a pracuje na získání licence pro dopravní piloty.
„Přesto, že je naše škola jedna z největších v republice, je skvělé vidět, že nestojí na nějakých korporátních principech. Instruktoři nejsou dělníci ve fabrice. K lyžování a snowboardingu mají vztah, který je provází celý život, a to je správné. I díky nadšení, které do toho instruktoři dávají, se podařilo vybudovat kvalitní systém výuky a výsledky jsou vidět na tisícovkách dětí i dospělých, kteří se na Lipně naučí každoročně lyžovat," říká Petr Chalupa.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace