Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Sněžná děla běží. Mikuláš na Lipně bude s lyžovačkou

LIPNO NAD VLTAVOU - První nadějnou zprávu hlásí před letošní sezónou Skiareál Lipno. Díky nočním mrazům běží sněžná děla naplno a pokud vše půjde podle představ, bude se lyžovat už na začátku prosince. Na ten plánuje areál hned několik akcí včetně Mikulášské nadílky.

„Zatím zasněžujeme především v noci, kdy tady mrzne. Stále platí, že bychom chtěli provoz zahájit v úvodu prosince, což bychom považovali za úspěch,“ sdělil ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek s tím, že předsezónní přípravy trvaly několik měsíců. Skiareál před sezónou investoval přes 45 miliónů korun. „Náš zasněžovací systém čítá už šedesátku sněžných děl a pořídili jsme i novou rolbu na úpravu skicrossu a snowparku. Pokud přijdou silnější mrazy, jsme schopni zasněžit sjezdovky během několika dnů,“ zdůraznil Dušek.

Zmínil, že díky zatím poměrně příznivým předpovědím, by si měli zalyžovat už všichni návštěvníci, kteří přijedou 2. prosince na akci Lipno dětem aneb Mikuláš naděluje. „Na sněhu by potom mělo být i Slavnostní zahájení sezóny, které je naplánované na 16. prosince,“ dodal Dušek. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace