Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Společný protidrogový zátah se podařil na obou stranách hranice

JIHOČESKÝ KRAJ - Policisté a kriminalisté spolupracovali na operaci celní protidrogové jednotky, úspěšný zátah proběhl na obou stranách hranice. Při operaci proti nelegálnímu obchodu s drogami a anaboliky bylo zadrženo devět osob v České republice a šest v Rakousku, objeveny pěstírny marihuany, zabaveny drogy a tisíce kusů anabolik. Na operaci s krycím názvem MEDIC začala českobudějovická expozitura Celní protidrogové jednotky pracovat v červnu minulého roku. Skupina českých občanů produkovala a prodávala marihuanu a obchodovala s pervitinem, kokainem, anaboliky a padělky léků. Vše bylo učeno převážně pro rakouský trh.

 

Závěrečná část operace vyvrcholila loni 17. prosince společným zásahem celníků a policistů na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. Během něho bylo provedeno osm domovních prohlídek, při kterých byly objeveny dvě „indoor“ pěstírny konopí a zabaveno 211 gramů kokainu, 261 gramů metamfetaminu, 2,5 kilogramů marihuany, 131 kusů vzrostlých rostlin konopí, 370 tablet extáze, 1657 ampulí a 1154 tablet anabolických steroidů, dále léky a finanční hotovost ve výši 307 tisíc korun.
Speciální zásahové jednotky celní správy a policie zadržely devět osob, pět z nich je v současné době ve vazbě. Dalších šest osob zadrželi na svém území rakouští policisté.
Kriminalisté z jihočeského krajského policejního ředitelství hned následující den po zásahu obvinili pětici pachatelů. Muže ve věku pětatřicet a osmatřicet let z Českobudějovicka, dále pak čtyřiatřicetiletého a třiačtyřicetiletého muže z Českokrumlovska a pětapadesátiletého muže z Prahy. Kriminalisté skupinu viní z toho, že po vzájemné domluvě zprostředkovala vývoz minimálně 22 kilogramů marihuany, 150 gramů pervitinu především pro zájemce z Rakouska. Obvinění fungovali jako organizovaná skupina. Hlavním organizátorem výroby a obchodů byl třiačtyřicetiletý muž z Českokrumlovska. Ten obstarával z východní Evropy a Asie i anabolické steroidy, například Danabol nebo Sustanon a padělky léků Kamagra a Cialis.
Za trestné činy nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí pachatelům až dvanáct let odnětí svobody.

Fotografie poskytli pracovníci celní protidrogové jednotky

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace