banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Tři nehody, jeden usmrcený, čtyři lehce zranění, osm vozidel. Policie vydala bilanci dnešní ranní nehody

SEDLEC - Před malou chvílí vydala policie bilanci dnešní tragické nehody, která se dnes brzy ráno stala na silnici číslo I/20 (Č. Budějovice - Písek), v katastru obce Sedlec.

Krátce před půl sedmou hodinou ráno, došlo na hlavním silničním tahu I/20 mezi Českými Budějovicemi a Vodňany ke třem dopravním nehodám. Hned první z nich byla bohužel tragická. Řidič (44) osobního automobilu Audi A3, jedoucí ve směru od Vodňan, zatím z přesně neurčené příčiny přejel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem Scania. Při střetu utrpěl zranění, neslučitelná se životem. Řidič nákladního vozu vyvázl z kolize bez zranění, následná zkouška na přítomnost alkoholu u něj proběhla s negativním výsledkem.

Vzápětí došlo na uvedeném místě k další dopravní nehodě. Řidič vozidla Opel Vivaro, jedoucí ve směru od Vodňan za vozem Audi, chtěl u před ním se odehrávající nehody zastavit. Na jeho zpomalení však nedostatečně zareagovala za ním jedoucí řidička osobního automobilu Ford Fiesta a do oplu zezadu narazila. V jejím automobilu došlo k lehkému zranění dvou osob.

Vzápětí v daném místo došlo ke třetí dopravní nehodě, kdy do kolony stojících vozidel, která se vytvořila ve směru od Vodňan, narazil řidič (24) osobního vozidla Ford. Poškodil tři před ním stojící automobily a další dvě osoby utrpěly lehká poranění.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS, silnice I/20 byla úplně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po přilehlých objízdných trasách. Okolo desáté hodiny dopolední se jim podařilo komunikaci uvolnit alespoň v jednom jízdním pruhu a dopravu pak řídili kyvadlově. Okolo poledne byla silnice zprůjezdněna úplně. Přesná příčina a další skutečnosti této události jsou předmětem následného šetření českobudějovických dopravních policistů. Uvedená nehoda si tak na jihočeských silnicích vyžádal v tomto roce již třetí lidský život.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace