Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 25.3 14:30 - Písek, KD

  • Koncert pěveckých sborů ~ ZUŠ Otakara Ševčíka

    pondělí 25.3 17:30 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V Horní Plané hořel byt

Dům v Horní Plané, kde v pátek hořelo.  , Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

Dům v Horní Plané, kde v pátek hořelo.     Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

HORNÍ PLANÁ - Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 11. ledna odpoledne v bytě ve Švermově ulici v Horní Plané. Požár byl na operační středisko jihočeských hasičů nahlášen 15 minut po 15. hodině.

 

Do Horní Plané vyjela profesionální jednotka ze stanice Frymburk a dále byl vyhlášen poplach dobrovolným hasičům obcí Horní Planá a Černá v Pošumaví.

Hasiči z domu evakuovali jednu osobu, kterou si převzali zdravotníci záchranné služby. Průzkumem domu dále zjistili, že hoří v pokoji v prvním nadzemním podlaží. Požár interiéru dostali pod kontrolu hned po několika minutách. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 16.13 hodin, kdy byl požár nejen uhašen, ale zasahující jednotky prověřily, že se nerozšířil do dalších pokojů či částí domu.

Vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na 30 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, jednou z vyšetřovacích verzí je požár od prskavky na vánočním stromečku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace