Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

V kraji je méně chřipek než na sklonku roku

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIHOČESKÝ KRAJ – Od začátku roku krajská hygienická správa eviduje 1015 případů akutních respiračních infekcí na sto tisíc obyvatel. Oproti minulému týdnu se relativní nemocnost zvýšila o 8,8 procent. Nejvýraznější nárůst je potom ve skupině mladých pacientů, ve věku od patnácti do čtyřiadvaceti let, o 14,8 procent, dále pak u předškolních dětí do pěti let je nárůst o 14,1 procent a u kategorie školáků, ve věku od šesti do čtrnácti let, o 9,8 procent. Momentální epidemiologická situace je v Jihočeském kraji klidná a odpovídá zcela ročnímu období.

 

Výskyt respiračních onemocnění v kraji je stále nižší než byl v závěru minulého roku, před vánočními svátky. Nemocnost od začátku letošního roku nicméně stále mírně stoupá. Počet chřipce podobných onemocnění se ve srovnání s minulým týdnem nezvýšil a je relativně velmi nízký. V současné době je osmnáct případů na sto tisíc obyvatel.

„Před rokem, ve stejnou dobu, jsme evidovali 1785 případů na sto tisíc obyvatel a v kraji vrcholila chřipková epidemie. V současné době nejhorší stav je na Českobudějovicku, kde je nárůst relativní nemocnosti o 17,5 procent a na Táborsku, kde nemocnost stoupla o 16 procent,“ konstatoval tiskový mluvčí jihočeské hygienické stanice František Kotrba.  

Poznámka k tabulce: Data v tabulkách jsou vážená a standardizovaná s využitím počtu obyvatel v jednotlivých okresech a věkových skupinách. Lze tudíž porovnávat jednotlivé územní celky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace