Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Včely bzučí mezi a a gis

    Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáška.

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

V Mažicích chystají překvapení pro jezdecké pamětníky

MAŽICE - Na sobotu 29. července chystají parkurové dostaveníčko v Jezdeckém oddílu Blaťák Mažice. Na tamním kolbišti se závodí už 40 let, památeční stěna v areálu nese jména vítězů Blatského poháru od roku 2000. S nástupem pískových kolbišť už majitelé drahých jezdeckých koní poněkud zanevřeli na travnatá kolbiště, ale domácká příjemná atmosféra způsobuje, že do Mažic se věrní jezdci stále vracejí. K letošnímu 40. výročí Blatského poháru tu pro všechny pamětníky, kteří dorazí, chystají překvapení.

 

O tradici závodu pečují rodiny Čoudkových a Petřičkových, v nichž vyrostli i jihočeští parkuroví závodníci - František Čoudek, Eva Čoudková, Dana a Monika Petřičkovy. Nikomu z nich ale ještě není 40 let, takže tradice závodu začala, když ještě nebyli na světě. 

I letos se v 10 hodin odstartuje závodem stupně ZM na limitovaný čas a pak už budou následovat závody na čas s rozeskakováním stupně Z, ZL a L. Vítěz soutěže L si vyslouží zápis na pamětní stěnu s letopočtem 2017. Přihlašovat se lze až do 23 hodin v pátek 28. července. 

Jako vždy bude v sobotu v Mažicích příjemně postaráno i o diváky. A k největším očekáváním patří, kdo všechno přijede, kdo se s kým potká, třeba i po letech... 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace