banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

V pátek třináctého pořádají hasiči Den požární bezpečnosti

JIŽNÍ ČECHY – O „smolném“ pátku 13. dubna se uskuteční Den požární bezpečnosti, který vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků. Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje v rámci tohoto dne otevře své brány pro širokou veřejnost na stanicích profesionálních hasičů v Kaplici, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Blatné, Vodňanech a Strakonicích. Hasiči všem zájemcům představí od 9 do 14 hodin svoji výjezdovou techniku a ochranné prostředky.

„Hasiči v Písku přiblíží svoji práci dětem v mateřské školce a také jim přečtou oblíbené Hasičské pohádky. Naopak prachatičtí hasiči se zaměří na vzdělávání nejstarší generace přednáškou na téma vznik požárů a správné chování při mimořádných událostech. Územní odbor Tábor si pozval na stanici žáky základní školy, kterým ukáže techniku hasičů, exkurze proběhne i se vzdělávacím programem," přiblížila jihočeská mluvčí Vendula Matějů.
Hlavním letošním tématem Dne požární bezpečnosti je Vzděláváním k bezpečnosti. „Kromě vzdělávacích akcí pro děti a mládež na všech stupních vzdělání probíhá celá řada akcí i pro seniory, učitele nebo například občany se specifickými potřebami. V oblasti požární ochrany školíme příslušníky a členy dalších složek integrovaného záchranného systému, spolupracujeme s odborníky na vysokých školách zaměřených na bezpečnost, podílíme se na tvorbě učebních materiálů či edukativních projektů jak na regionální, tak i republikové úrovni," doplnila Vendula Matějů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace