banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V pátek vypluje hornoplánský převoz naposledy

Hornoplánský převoz , Autor: Luděk Štěpánek

Hornoplánský převoz     Autor: Luděk Štěpánek

HORNÍ PLANÁ – Konec ledna se blíží, ale hornoplánský převoz, který spojuje Horní Planou s Bližší Lhotou, je stále na vodě. Poslední plavba ho ale čeká už tento týden, a to v pátek 31. ledna v osm hodin ráno. Jako každý rok bude loď vytažena na břeh a zazimována.

 

„Zimní odstávka je nutná k údržbě a opravám,“ vysvětlil starosta města Horní Planá Jiří Hůlka. Že by hornoplánský převoz plul po lipenském jezeře až do února, se nestalo dlouho. Vloni byl provoz přerušen 18. ledna, v předchozích letech i na začátku prosince. Letos pravidelné lodní přepravě přála slabá zima, díky které nebyl led natolik silný, aby převozu bránil v plavbě.

Hornoplánský převoz je důležitý hlavně pro místní lidi, kteří se díky němu dostávají do práce. Hojně ho ale využívají i turisté. Ti v zimních měsících míří převážně na rakouský Hochficht. Plavba na druhý břeh jim ušetří cestu dlouhou zhruba dvacet kilometrů. Pokud si tedy chcete zalyžovat a zároveň si hodláte užít plavbu po Lipně, tento týden máte poslední šanci.
Převoz vyplouvá ještě do pátku, a to vždy po hodině. Za příplatek je také možné si vyžádat mimořádnou jízdu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace