Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kreativní dílnička

  pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

  Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

 • Postavme se na své nohy

  pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

  Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

V Písku vznikne „chytrý dům“, a to na autobusovém nádraží

PÍSEK – Na autobusovém nádraží v Písku vyroste v příštím roce ukázkový „chytrý dům“. Za cíl si ho dalo memorandum o spolupráci mezi ČSAD Autobusy České Budějovice, společností E.ON, asijským průmyslovým gigantem Tatung a městem Písek. Právě asijská firma vybaví moderní technologií budovu autobusového nádraží, a to na své náklady.

„Díky této spolupráci se nám podaří udělat z budovy autobusového nádraží ukázkový ´chytrý dům´, který významně přispěje ke zvýšení komfortu cestování obyvatelům a návštěvníkům města. Jeho provoz bude navíc energeticky úsporný a šetrný k životnímu prostředí. Půjde tak o další praktický důkaz, že hlavním smyslem konceptu Smart Cities, neboli ´chytrých měst´, je zlepšování života jejich obyvatel," prohlásil místostarosta Josef Knot, který se za Písek na konci března zúčastnil na pozvání taiwanské strany světového fóra Smart Cities and Expo 2018. Právě zde došlo k podepsání zmíněného memoranda.

„Cílem setkání na Taiwanu byla především výměna zkušeností na poli inovací a hlavním výstupem pak vznik komunikační platformy Go Smart. Summitu se zúčastnilo více než 120 starostů, guvernérů a další čelných představitelů municipalit z celého světa," upřesnila mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Snekousek 

  Reagovat

   

  Chytrý dům? No nevím.... Tak když už se jedná o autobusy tak co kdyby raději město dodělalo a zastřešilo pořádně zastávky? Budějovická a Jih jen jedna strana, Erbenova, Logry, Pražská, atd. To si myslím je daleko důležitější než chytrý dům. A v MHD posílit dopravu do průmyslové zóny a vrátit zpět linku 23. Logika jaksi pokulhává, když vypraví 3 busy které jsou plné, ale zpátky jedou dva a přesto se lidi musí doslova našlapat dovnitř aby se dostali domů. To vymyslel opravdu inteligentní člověk.

  Vloženo 25.4.2018 16:46:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Snekousi, nerej. Přečte si to hlava pomazaná, nechytrá, a zpátky pojede už jenom jeden bus. Za odměnu, jeho, že ušetřil náklady.

   Vloženo 25.4.2018 21:17:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No,hlavně,že se řeší důležité věci pro občany jako je nová chytrá budova na autobusáku.To nás fakt pálí nejvíc.Ješteže jezdí místostarosta na návštěvy do Asie!

  Vloženo 25.4.2018 08:05:50

 • šavrda,zlobil,havránek 

  Reagovat

   

  Jenom aby nějaký chytrák nenasadil pro něj velmi chytré ceny, takových odborníků, vizionářů máme plný písek, i cement.

  Vloženo 24.4.2018 19:34:02

 • petr 

  Reagovat

   

  Pepík zapomněl uvést, co ten "chytrý" dům bude pro občany dělat. V Písku pokulhává kulturní život, sport, zato kriminalita je větší než v jiných okresních městech v kraji. Tím by se radní měli zabývat !

  Vloženo 24.4.2018 17:59:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace