Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Záchranáři a hasiči ve Frymburku mají nové výjezdové centrum

FRYMBURK - Od pondělí 3. února začali záchranáři a profesionální i dobrovolní hasiči ve Frymburku využívat nové Centrum integrovaného záchranného systému (IZS). V novém centru naleznou profesionální i dobrovolní hasiči i pracovníci Zdravotnické záchranné služby, kteří ve Frymburku slouží, konečně odpovídající zázemí pro svoji práci a techniku.

Hlavním důvodem stavby nového centra IZS byly zcela nevyhovující podmínky, ve kterých ve Frymburku záchranáři i hasiči sloužili. Teď konečně získali pro svoji práci zázemí. Do třech podlaží budovy se vešly nejen dispečink, zasedací místnost, ale i šatny, odpočívárny a třeba taky tělocvična. A navíc, kromě jiného, také osm nových garážových stání. Šest pro vozidla hasičů a dvě pro sanitky záchranářů.

„Díky spolupráci Jihočeského kraje, hasičů profesionálních i dobrovolných, záchranářů a vedení městysu dnes otevíráme unikátní zásahové středisko. Ačkoliv si všichni přejeme, aby se jeho dveře otevíraly co nejméně, věřím, že bude perfektně sloužit jak místním, tak statisícům turistů, kteří na Šumavu k Lipenskému jezeru přijíždějí,“ řekl při slavnostním otevření hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

 „Je to projekt, který vznikl před třemi roky po dohodě Jihočeského kraje s Hasičským záchranným sborem a obcí Frymburk. My jsme potřebovali zajistit dojezdnost naší záchranky tady v lipenském prostoru, a proto jsme společně vybudovali tuto základnu. Tím, spolu s další výjezdovou stanicí záchranné služby ve Vyšším Brodě, máme optimálně pokrytu tuto oblast. Co se týká nákladů, část šla z dotací na integrovaný záchranný systém a kraj do toho dal asi šest miliónů, Hasičský záchranný sbor asi 21 miliónů a Městys Frymburk kolem 3,5 miliónu,“ dodala náměstkyně hejtmana Ivana Stráská  

Nejvíce si samozřejmě nové centrum pochvalovali  právě ti, kterým je určeno. Za všechny to vyjádřil krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Lubomír Bureš. „Jsem moc rád, že se povedlo celou myšlenku realizovat. Hasiči i zdravotníci konečně dostávají důstojné podmínky pro svoji nelehkou každodenní práci, která je v téhle turisticky exponované lokalitě tak významná." „My si zase nejvíce vážíme toho, že máme možnost využití společných prostor právě s hasiči,“ dodal ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý. „Spolupráce s nimi je pro nás opravdu významná a zásadní. Všude, kde jsme ve společných prostorách, se tahle spolupráce rozvíjí k oboustranné spokojenosti a velmi se osvědčila,“ dodal Marek Slabý.

Po slavnostním přestřižení pásky, kterého se ujali hejtman Jiří Zimola, krajský ředitel hasičů Lubomír Bureš, náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru František Zdiba, starosta Frymburku Oto Řezáč, ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý a starosta Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska Václav Žižka, se konečně všichni mohli vydat na prohlídku nových prostor a hasiči i záchranáři zde nastoupili do své první služby. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace