Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

  neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

  Pohádka

 • Lollipopz - Tábor

  neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

  Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Zdeněk Pohlreich přijede na budějovické výstaviště s Fresh festivalem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V rámci projektu Jižní Čechy pohodové zavítá do Budějovic největší český festival dobrého jídla a pití - Fresh festival se Zdeňkem Pohlreichem. Jižní Čechy se totiž letos do světa představují jako pohodové! V rámci tohoto tématického roku Jižní Čechy pohodové zavítá do Jihočeského kraje největší český festival dobrého jídla a pití. České Budějovice se spolu s dalším městy, kterými jsou Plzeň, Pardubice a Liberec, stanou hostiteli Fresh festivalu roku 2017. Jak je již pro tuto událost řadu let zvykem, půjde o příjemně strávený víkend, doslova nabitý bohatým programem a skvělou gastronomií. Svým podtitulem Ochutnej svět! láká festival všechny Jihočechy k degustaci vybraných zahraničních pokrmů a delikates. Festival se uskuteční 6. a 7. května na Výstavišti České Budějovice.


Festival již působil v řadě měst. Šest let je stabilním bodem programu města Plzeň, dlouhá léta je zakotven v Pardubicích, navštívil Prahu a Brno. Jenom loňský ročník festivalu přilákal bezmála 100 tisíc návštěvníků, kteří zkonzumovali celkem 250 tisíc degustačních porcí. Na každém z festivalů se pak představilo 20 top restaurací, 11 pivovarů, které dohromady přivezli až 50 pivních speciálů a vytočili 25 tisíc piv, 10 vinařství, s celkem 5 tisíci prodanými lahvemi vína, 4 pražírny kávy a 10 tisíc uvařených káv.

V rámci programu bude i letos připraveno hned několik pódií, z nichž dominantní je hlavní cooking stage s živými kulinářskými show vyhlášených kuchařských es, jako Zdeněk Pohlreich a další. Navazuje velmi oblíbená interaktivní workshop stage, grill stage s celodením grilováním a workshopy nebo pódium, které se bude věnovat kávě – Coffee stage. Kromě skvělé podívané ale můžou návštěvníci po celou dobu konání festivalu degustovat menu TOP restaurací jihočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty.

O netradiční pohlazení chuťových pohárků se postará zážitková gastronomie, jako například molekulární a extrémní catering nebo entomofágie neboli hmyz na talíři. A zajímavým bodem letošního ročníku bude i objevování různých světových kuchyní a specialit. „V minulých letech jsme si všimli velkého zájmu lidí o vše, co souvisí se zahraniční gastronomií. Proto jsme se rozhodli pojmout letošní ročník jako takovou malou cestu napříč kulinářským světem. Návštěvníci tak mohou ochutnat kuchyni indickou, vietnamskou, americkou, francouzskou, středomořskou a další," uvádí Petr Jirásek, pořadatel festivalu. Pro milovníky lahodných moků, jako jsou víno a pivo, budou připraveny ochutnávky z české i zahraniční produkce nejlepších vinařství a představí se známé i menší, či rodinné pivovary.

Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři poprvé v historii možnost, zakoupit si vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. Výhodná cena vstupenky 100 Kč obsahuje jednodenní vstup na kterýkoliv den vybraného festivalu a dárek v hodnotě 40 Kč v podobě oroseného ležáku Pilsner Urquell, který si můžou návštěvníci sami, za asistence a výkladu Mastera Bartendera, načepovat do skla.
V sobotu 6. května bude v celém areálu probíhat program od 10 do 20 hodin a v neděli pak od 10 do 17 hodin.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Lež doma vždyť tě nikdo nikam nezve a nech lidí dejchat.Ať se každý baví jak mu to vyhovuje a dělá mu to radost.Já mám rád také občas klid protože celý život jsem pracoval mezi lidma ,ale takový morouse těm je třeba se vyhnout.Věčně s něčím nespokojených.nazdar.

  Vloženo 6.5.2017 11:12:48

 • rittighou 

  Reagovat

   

  Jsem milovníkem klídku a pohodičky. Proto nemám rád akce pro šílence, kteří, kvůli kousku žvance, jsou ochotni nechat se ušlapat. Ze stejného důvodu nepreferuji slevové dny v marketech. To je též o zdraví. Šílenci se chovají jako by druhý den měl nastat konec světa. Takže přeji všem, kteří se té akce účastní, ať vyváznou se zdravou kůží.

  Vloženo 16.3.2017 09:44:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace