Kdy a kam

  • 74. Baráčnický ples

    sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

  • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

    sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zima na silnicích se tváří drsně, ale na Šumavě se blíží k průměru

Ilustrační foto.  , Autor: www.pocasi-volary.cz

Ilustrační foto.     Autor: www.pocasi-volary.cz

ŠUMAVA – Dopravní agentury hlásí v Jihočeském kraji v posledních dnech desítky nehod denně a hodně jich má na svědomí neopatrná jízda po zasněžených nebo zledovatělých silnicích. Třeba v Budějovicích na podobné situace nejsou moc zvyklí, ale podle šumavského meteorologa Ivo Rolčíka se sněhová pokrývka teprve dostává k průměru a zatím se nedá mluvit o nějakém extrému. A Šumava je místem, kde v našem kraji leží nejvíce sněhu – na hřebenech i hodně přes metr.

 

Český hydrometeorologický ústav hlásil včera ráno na Šumavě 126 centimetrů sněhu na Bučině, na Churáňově 67 a na Plechým 138 centimetrů sněhu. Data z dnešního rána ještě zveřejněna nebyla. Ale i včera na Šumavě intenzivně sněžilo. Jen ve Volarech připadlo za posledních 24 hodin hodně přes čtvrt metru sněhu a na hřebenech byly srážky ještě intenzivnější. Sněžení bylo tak intenzivní, že na trať z Volar do Černého Kříže musely vyjet frézy. 

„Šumava se se sněhovou pokrývkou dostává k průměrné výšce. Nejde o žádný extrém. Srážky jsou vydatné, ale to v lednu bývá. Nejintenzivnější jsou v okolí Roklanu až k Bučině, což za těchto situací bývá. Naopak podhůří je na tom se srážkami špatně. Zatím ale nejde hodnotit, jestli jde o normální zimu, to ukážou až další týdny. Teplotně zatím jde o teplejší zimu a srážkově bohatší, ale nejsme ještě ani v polovině zimy," uvedl pro Jižní Čechy Teď volarský meteorolog Ivo Rolčík.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace