banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Zima na silnicích se tváří drsně, ale na Šumavě se blíží k průměru

Ilustrační foto. , Autor: www.pocasi-volary.cz

Ilustrační foto.     Autor: www.pocasi-volary.cz

ŠUMAVA – Dopravní agentury hlásí v Jihočeském kraji v posledních dnech desítky nehod denně a hodně jich má na svědomí neopatrná jízda po zasněžených nebo zledovatělých silnicích. Třeba v Budějovicích na podobné situace nejsou moc zvyklí, ale podle šumavského meteorologa Ivo Rolčíka se sněhová pokrývka teprve dostává k průměru a zatím se nedá mluvit o nějakém extrému. A Šumava je místem, kde v našem kraji leží nejvíce sněhu – na hřebenech i hodně přes metr.

 

Český hydrometeorologický ústav hlásil včera ráno na Šumavě 126 centimetrů sněhu na Bučině, na Churáňově 67 a na Plechým 138 centimetrů sněhu. Data z dnešního rána ještě zveřejněna nebyla. Ale i včera na Šumavě intenzivně sněžilo. Jen ve Volarech připadlo za posledních 24 hodin hodně přes čtvrt metru sněhu a na hřebenech byly srážky ještě intenzivnější. Sněžení bylo tak intenzivní, že na trať z Volar do Černého Kříže musely vyjet frézy. 

„Šumava se se sněhovou pokrývkou dostává k průměrné výšce. Nejde o žádný extrém. Srážky jsou vydatné, ale to v lednu bývá. Nejintenzivnější jsou v okolí Roklanu až k Bučině, což za těchto situací bývá. Naopak podhůří je na tom se srážkami špatně. Zatím ale nejde hodnotit, jestli jde o normální zimu, to ukážou až další týdny. Teplotně zatím jde o teplejší zimu a srážkově bohatší, ale nejsme ještě ani v polovině zimy," uvedl pro Jižní Čechy Teď volarský meteorolog Ivo Rolčík.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace