banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Český malíř žijící ve Francii představí filozofii architektury

 Autor: K. Snížek

    Autor: K. Snížek

PÍSEK – Den po státním svátku si kulturní nadšenci a všichni ti, co se zajímají o architekturu, mohou poslechnout přednášku Jiřího Eduarda Hermacha. Táborský rodák sice žije trvale v Paříži, ale i tak přijel na návštěvu do Písku a ve čtvrtek od 16 hodin chystá v Prácheňském muzeu (přednáškový sál, vchod přes nádvoří) přednášku s názvem Filozofie architektury.

 

Jiří Eduard Hermach studoval filozofii a psychologii v Praze, později se oboru filozofie věnoval také na pařížské Sorboně. Do Francie emigroval v roce 1975. Od konce osmdesátých do začátku devadesátých let studoval Hermach architekturu na pařížské vysoké škole  École d´Architecture de Paris La Villette. Externě přednáší na několika vysokých školách, v Česku se navíc zúčastnil několika architektonických soutěží. Za uspořádání Masarykova náměstí v Uherském Hradišti byl jedním z oceněných architektů. Ve své všestrannosti se mimo architektonickou činnost věnoval psaní poezie, románů a povídek, dříve spolupracoval s časopisem Přítomnost.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace