Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Českými Budějovicemi se budou prohánět běžci při RunTour

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeskou metropoli zaplní v sobotu 14. dubna běžci. Ve městě se poběží Česká Pojišťovna RunTour České Budějovice (mj. vítěz ankety prestižního běžeckého webu Běhej.com) a odstartuje sezonu na jihu Čech! Start, cíl i rozsáhlé zázemí bude připraveno na náměstí Přemysla Otakara II. Délka tratí zůstává stejná, tedy pět a deset kilometrů. Pro děti jsou připraveny závody o délce 500 a 1000 metrů. Start hlavního (nejdelšího) závodu je ve 13 hodin, kratší začíná ve 12 hodin a dětské běhy začnou už v 10 hodin. Registrovat se lze na webu run-tour.cz.

Trasa závodu zavede běžce na krásná místa Českých Budějovic. Kromě zmíněného náměstí se účastníci podívají na soutok řek Vltavy a Malše, poběží kolem českobudějovické hvězdárny, Budvar arény, zavítají do parku Stromovka a přes Dlouhý most se vydají zpět na náměstí Přemysla Otakara II. „Tato trasa přeje běžcům, kteří rádi lámou osobní rekordy. Je velmi rovinatá a kdo si chce nasadit hned z kraje sezony laťku vysoko, neměl by na startu chybět," uvedla Nikola Mráčková z organizačního týmu.

Celý běžecký seriál má i charitativní rozměr. Z každého startovného putuje 100 korun na konto Nadace Leontinka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace