Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  • Léčivé divadlo Gabriely Filippi

    Čtvrtek 17.10 19:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Chřipka řádí dál, zavírá se další domov seniorů

JIŽNÍ ČECHY – 2 315. To je počet nemocných na sto tisíc obyvatel v rámci Jihočeského kraje. Počty stonajících přesáhly hranici 1 700, kdy už skutečně můžeme hovořit o epidemii. Bacily zatím neustávají, chřipce podlehla v minulém týdnu v českobudějovické nemocnici šestaosmdesátiletá pacientka. Přibudou další nemocní? Nová čísla bude mít Krajská hygienická stanice v pátek.

 

 „Minulý týden šel počet nemocných nahoru, šlo hlavně o dospělé. Často je to tak, že v první etapě chřipku chytnou děti, pak se to přenese na dospělé,“ uvedla Marcela Fryšová z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje. Podle ní by měly chřipkové epidemii pomoci jarní prázdniny. Ty teď mají děti na Strakonicku, Táborsku a Prachaticku. V příštím týdnu budou mít volno děti na Českobudějovicku a Českokrumlovsku, kde je chřipkový výskyt nejvyšší z celého kraje.

Kvůli nemocím se uzavřela na neurčitou dobu mnohá zařízení. Naposledy se ve středu návštěvám uzavřel Domov pro seniory Máj v Českých Budějovicích. Zavřený je také Domov pro seniory Chvalkov, Domov Horní Stropnice a Centrum sociálních služeb Staroměstská v Českých Budějovicích. Od pátého února se veřejnosti uzavřel také Domov pro seniory Domovinka – Diakonie Blanka v Písku. Zákaz návštěv jinak stále trvá v krumlovské, budějovické, táborské, jindřichohradecké, prachatické, strakonické a volyňské nemocnici. Zavřená zůstává českobudějovická vazební věznice.

Je vůbec způsob, jak se dá chřipce bezpečně ubránit? „Zabránit chřipce asi úplně nejde, jako preventivní opatření lze ale doporučit otužování, pohyb na vzduchu a přísun vitamínů. S tím souvisí správná životospráva a hlavně dostatek odpočinku,“ radí Marcela Fryšová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace