pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

• Sebeobrana

pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Chyby gólmana Pance stály Milevsko skalp lídra tabulky z Krumlova

MILEVSKO – Výsledkové zvraty, pěstní souboj, tresty do konce utkání, rozbité plexisklo nebo chyby brankáře. Dramatický a divácky atraktivní šlágr 19. kola, kterému nechybělo snad vůbec nic, se hrál v sobotu 12. ledna v Milevsku, kam přijel první Český Krumlov. Po bezbrankové první třetině se v nadprůměrném a svižném utkání krajské úrovně ujali Českokrumlovští vedení 2:0, ale Radosta před druhou pauzou snížil a stejný hráč pak ve 45. minutě i vyrovnal na 2:2. Obrat dokonal střelou z vrcholu kruhů v přesilové hře Fořt – 3:2. Závěr utkání se protáhl o dlouhé minuty, když nejprve v bitce jako v NHL milevský Jakub Šimák přemohl Gallistla a o pár chvil později se hra přerušila kvůli vysypanému plexisklu. Krumlov se o neplánované přestávce vzchopil, vrátil se ke své hře z první poloviny zápasu a dvěma góly v přesilových hrách po přísných vyloučeních otočil výsledek – 3:4. Vítězství lídra pak ještě pojistil střelou přes celé kluziště do prázdné brány Kadlec – 3:5.

HC Milevsko 2010 – HC Slavoj Český Krumlov 3:5 (0:0, 1:2, 2:3). Branky a nahrávky: 38. Radosta (Suchan), 45. Radosta (Hamerle), 51. Fořt (Štych, Radosta) – 25. Hakl (Kutiš), 32. Kadlec, 57. Andrýsek (Kadlec), 58. Svoboda (Čížek), 60. Kadlec (Krcho). Rozhodčí: Macák – Kubeš, Zelenka. Vyloučení: 10–7 + navíc Šimák, Kořánek (oba Milevsko) a Gallistl (Český Krumlov) 10 minut OT, Klíma (Český Krumlov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1–3. V oslabení: 0–0. Přihlíželo 405 diváků.

Nikdo není dokonalý. Brankář Michael Panec, který jindy drží milevské hokejisty nad vodou, si v sobotním utkání proti Českému Krumlovu vybral „den blbec" a svými chybami se podepsal pod prohru 3:5. „Co se týče týmového výkonu, myslím, že jsme hráli výborně, i když pár chyb tam samozřejmě bylo. Já jsem ale rozhodně nepředvedl stoprocentní výkon, neměl jsem den a kluky jsem nepodržel, za což bych se jim chtěl omluvit," sypal si popel na hlavu. Celý rozhovor přineseme ve středečních Milevských novinách, kde nebude chybět ani hodnocení milevského kouče Emila Švece.