Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Cizinci, kteří pracovali v Českých Velenicích bez povolení, budou vyhoštěni

ČESKÉ VELENICE - Policisté společně s pracovníky Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu prováděli na konci září pobytovou kontrolu v jedné firmě v Českých Velenicích. Zaměřili se na kontrolu dodržování podmínek pobytu cizinců na území našeho státu, potírání trestné činnosti související s nelegální migrací, odhalování padělaných a pozměněných dokladů, pátrání po osobách a věcech. Celkem zkontrolovali 125 osob, z nichž bylo celkem 63 cizinců. U pěti z nich zjistili porušení zákona o pobytu cizinců na území ČR. Čtyři cizinci pracovali bez povolení k zaměstnání a jeden iczinec předložil padělaný doklad.

 

Se třemi cizinci policisté zahájili správní řízení směřující k vyhoštění ze země. Muž, který předložil padělaný doklad, byl zajištěn a předán do zařízení pro zajištění cizinců. Policisté s ním zahájili úkony trestního řízení pro podezření z padělání a pozměnění veřejné listiny a současně zahájili správní řízení ve věci správního vyhoštění z České republiky. Muž tak bude vyhoštěn do Moldavska.

Policisté budou v obdobných kontrolach pokračovat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace