banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Cizinecká policie zasahovala v Jihočeském kraji

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIHOČESKÝ KRAJ - Tři případy během dvou dnů objasnili policisté odboru cizinecké policie. Zasahovali ve Vyšším Brodě, Českých Budějovicích i v Táboře.

Nejprve policisté ve středu 21. srpna prováděli kontrolu ve Vyšším Brodě, a to v tržnici, která se nachází v centru obce. Zde zjistili, že jedna z přítomných mladých žen má uložen trest vyhoštění z území států Evropské unie na dobu jednoho roku, tzn. do začátku srpna 2014. Žena byla zadržena a převezena na policejní služebnu, kde si vyslechla sdělení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Poté ji policisté eskortovali do záchytného zařízení pro cizince.

Téhož dne v pozdních večerních hodinách provedli jejich kolegové z oddělení dokladů a specializovaných činností kontrolu jednoho bytu v Českých Budějovicích, kde zjistili, že se zde nachází 53letý cizinec po kterém bylo vyhlášeno mezinárodní pátrání. Policisté vyrozuměli Národní centrálu SIRENE, která zajistí předání dalších informací žádající země.

Poslední zásah proběhl v Táboře, kde policisté díky místní a osobní znalosti zadrželi 33 letého muže ze severu Moravy, na kterého soud vydal příkaz k zadržení pro hospodářskoutrestnou činnost. Muž byl převezen k výslechu na oddělení hospodářské kriminality, kde jej vyslechli. Téhož dne byl muž propuštěn.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace