banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Čížovskými sekáči jsou letos Anna Šikulová a Pavel Solnař

ČÍŽOVÁ/ZLIVICE – Český zahrádkářský svaz z Čížové uspořádal 10. června čtvrtý ročník soutěže Čížovský sekáč. Organizátoři věří, že se jim podařilo před pár lety založit novou tradici, která bude i dál získávat na oblibě. O teplém nedělní dopoledni soutěžilo v sečení kosou na travině za domem číslo 22 ve Zlivicích v pohodové a takřka rodinné atmosféře osm mužů, čtyři ženy a jeden závodník v kategorii veteránů.

Mezi muži obhájil loňský triumf čížovský Pavel Solnař, ženskou kategorii vyhrála Anna Šikulová, která původně soutěžit neměla a přijela se jen podívat za bratrem. Jediným veteránem byl Petr Vazač, který se ale neztratil ani mezi mladšími kolegy, kde obsadil čtvrté místo. Organizátoři ocenili také nejlepší kvalitu sečení, kterou předvedl Miroslav Šobr ze Strakonic, velký propagátor sečení kosou a účastník mnoha soutěží. Celkově skončil v sečení na čas druhý.

Muži museli pokosit díl velký 3,5 metru na čtyři metry. Ženy měly pás o metr užší. Vloni si zmenšení dílů údajně vybojovaly, letos se zase některé divily a tvrdily, že by přeci zvládly stejnou porci, jako muži. Předseda zahrádkářského svazu Lubomír Šimek tedy navrhnul, že by se mohla vyměřená políčka na příští rok opět sjednotit, aby byla soutěž správně genderově vyvážená.

Reportáž z Čížovského sekáče přinesou středeční Písecké postřehy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace