Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Co chtějí od města Táboráci? Bránit se stavbě věznice, obchvat pod Tescem a fotbalový stadion

TÁBOR - Město Tábor již ví, kam má dle jeho obyvatel napřít síly v letošním roce. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila radnice. Více než 1 000 respondentů vybíralo na přelomu února a března z 16 priorit definovaných na únorovém setkání občanů města při veřejném Fóru v Centru Univerzita. Ověření probíhalo pomocí sociologické studie v ulicích města a ankety na webu města. Pro rok 2018 máme v Táboře sedm ověřených priorit a tři, které získaly mimořádnou pozornost občanů. Drtivě vyhrál Nesouhlas s výstavbou věznice na Všechově - aktivní postoj města. Následovaly jej obchvat Tesco – Slapy a dostavba fotbalového stadionu v Kvapilově ulici. Mezi ověřené priority jsou zařazeny ty, jež se dostaly mezi prvních deset ve všech uskutečněných hlasováních.Ověřovací sociologický průzkum v ulicích města opět prováděla společnost MindBridge Consulting. Zpracovaná studie zohledňuje věkovou a vzdělanostní strukturu obyvatel města. Reprezentativní vzorek 500 respondentů byl rozdělen do tří skupin dotazování podle místa bydliště na město Tábor, Sídliště nad Lužnicí a příměstské části. „Nejdůležitější prioritou z pohledu občanů se pro rok 2018 stal Nesouhlas s výstavbou věznice na Všechově. Uvedené téma se na prvním místě umístilo s obrovským náskokem před ostatními tématy. Zajímavé je, že podle vyjádření provádějící společnosti měla vítězná priorita vůbec nejvyšší skóre ze všech kdy měřených témat v různých městech v jimi zpracovávaných studiích,“ uvádí výsledky studie místostarostka Kateřina Bláhová a dodává: „Vyjádření nesouhlasu s výstavbou věznice získalo v Táboře 99% podporu v příměstských částech, 98% podporu ve věkové struktuře 45–54 let a 96% podporu mezi vysokoškolsky vzdělaným obyvatelstvem.“

Priority obyvatel města Tábora pro rok 2018

1. Nesouhlas s výstavbou věznice na Všechově – aktivní postoj města
2. Podpořit přípravu realizace obchvatu Tesco – Slapy
3. Dostavba fotbalového stadionu v Kvapilově ulici
4. Urychlit výstavbu domova se zvláštním režimem
5. Aktivní role městského architekta – vznik koncepce veřejného prostoru
6. Řešit znečištění od havranů v Sokolovské ulici
7. Zvýšit dohled na autobusovém nádraží po 17. hodině


Pozornost občanů ve studii zaznamenala ještě tři témata, která se neprobojovala mezi ověřené priority, ale město se jimi chce také zabývat:
1. Přidat hřiště na pétanque do stávajícího Fit parku na Sídlišti Nad Lužnicí
2. Zavést inteligentní zastávky MHD (= elektronické informační panely, zobrazující časy příjezdů a odjezdů a čísla projíždějících linek)
3. Sprejeři - poškozování majetku a veřejných prostor


Zpráva o konání Fóra Zdravého města Tábora, včetně největších priorit, bude předložena ke schválení zastupitelstvu města na dubnové jednání. Zároveň budou stanoveni garanti jednotlivých priorit, kteří budou zodpovídat za jejich řešení. O postupu řešení priorit roku 2018 budou občané průběžně informováni.

Diskuse k článku - 19 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Pokorný 

  Reagovat

   

  ještě jsme Táboráci zapomněli, na to , že druhý veliký problém je také průjezd městem zcela zbytečně z D3 na K.Horu a Ml. Vožici, když se musí projáždět okolo hasičárny, přes Chýnovskou, Zavadilskou a Vožickou na most před D a přitom by otot měli udělat jen na odbočce z D směr Tábor, na Čekanice ,mkde by hned za odbočkou byl kruháč a z něj podél D3, by se rozšířila tam vedoucí menší cesta na silnici , ta by vozidla zase dovadla k dalšímu kruháči nad mostem u Záluží a bylo by to vyřízeno a městu by se zase rapidně ulevilo !!!

  Vloženo 3.6.2018 20:40:27

 • JardaB 

  Reagovat

   

  Na rozdíl od hlučné petice, já podporuji stavbu věznice (i když zatím je to pustá teorie bez jakýchkoli podkladů). Proč? Nová dobře placená pracovní místa a tím zlepšení kupní síly v Táboře, umístění ve vhodné lokalitě mimo město, minimální zátěž okolí hlukem, dopravou, prachem a pod. O nějakém narušení krajinného charakteru nemůže být ani řeči (jako obyčejná fabrika). Zase se město hlásí k nějakým výkřiků bez pádného zdůvodnění ... máme obavy , máme strach a z čeho? To je jako strach z vlka. Z čeho mají Všechováci strach a když netuší (jen si nepodloženě myslí) co obnáší provoz věznice (například bát se návštěv vězňů, to je jako by se báli mé manželky a mého nezvedeného syna ?). Přitom je to vlastně hotel a úřad. Já bych řekl, že obyvatelé Všechova zatěžují Tábor dopravou, obsazují parkovací místa místním a kdoví jestli tu i nekradou :-). To jsou názory zpátečnické, hlavně nedělejte nic nového vedle naší vsi, MNĚ to vadí !

  Vloženo 12.4.2018 17:29:14

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pokud bylo letiště prohlášeno armádou jako nepotřebný majetek, je jen škoda, že nebylo převedeno bezúplatně na město. Jiná města takto získala pozemky i objekty bývalých kasáren.

  Vloženo 21.3.2018 18:15:00

  •  

   Reagovat

    

   Asi jako budovy v bývalých kasárnách? Stát je prodal soukromému subjektu, který zde chce stavět bydlení. Ale jelikož za budovy a pozemky dal v aukci přes 12 mio. a aby bylo možné plnohodnotné bydlení, musel by budovy zbourat (což je dalších min. 10 mio) a postavit nové, tak to spíš vypadá na úpravu současných na ubytovny. Takhle to dopadá, když se spoléhá na stát a bezúplatný převod. Doufám, že to těm, kteří budovy nechtěli koupit, lidé spočítají v komunálkách.
   Proto se také můžeme dočkat prodeje letiště komukoliv.

   Vloženo 22.3.2018 08:25:16

   • občan SÚ 

    Reagovat

     

    Letiště město vůbec nevlastní. Koukněte se prosím do katastru. Město do výstavby nemá prakticky co mluvit a ani nemá páky jak jí zastavit.

    Vloženo 22.3.2018 08:41:26

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Mýlíte se, město rozhoduje o územním plánu, tedy o tom, co může být na pozemcích postaveno.

     Vloženo 22.3.2018 20:12:11

     • občan SÚ 

      Reagovat

       

      Polovina pod Táborský katastr, druhá pod Svrabov. Co se týká pozemků, ty město nevlastní. A když si ti nahoře usmyslí věznici, nakonec zastupitelé v Táboře budou "přesvědčeni", že je to i v jejich zájmu.

      Vloženo 23.3.2018 06:13:55

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak tak, nechtěli za korunu, tak to můžou mít nyní za velké milióny, spořivci jedni. A proč by někdo kupoval letiště, kasárny a jiné nemovitosti za 1,-Kč? Kolik dělá provize z prodejní ceny 1,-Kč? Už někdo při takovémto obchodě zbohatl? Věřím, že při jiných, dražších je to standard, nebo se mýlím?

    Vloženo 22.3.2018 08:42:36

 • Břéťa 

  Reagovat

   

  No ten stadion to je ale rána pro pani Petrovou.Jsem zvědav,jak toto bude paní radní pro sport kousat.

  Vloženo 21.3.2018 12:40:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Paní radní pro sport už se to týkat nebude.

   Vloženo 21.3.2018 21:40:13

 • jan 

  Reagovat

   

  Doprava je v Táboře fakt tragická, neustále se odkládá oprava Budějovické, chybí plánovaná přeložka Tesco-Slapy, propojení Měšice-Vožická-Čekanice, akce na TGM a nám. Křižíka se moc nevydařily. Centrum je tak přetíženo dopravou a budovat v tom blázinci cyklostezky je přinejmenším nešťastné.

  Vloženo 21.3.2018 11:48:00

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace