Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Včely bzučí mezi a a gis

    Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáška.

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Čtrnáctiletá dívka se opilá potácela po hřišti a matka hlídala roční dceru opilá

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Strážníci českobudějovické městské policie řešili v pátek dva poměrně alarmující případy opilosti. V prvním případě šlo o mladé dívky a chlapce, kteří se opili na hřišti a jedna z nich tak, že jí strážníci naměřili přes jeden a půl promile. A před tím ještě řešili oznámení partnera, který je přivolal k opilé matce pečující o roční dítě.

 

Na oznámení o zjevně podnapilé dívce potácející se na dětském hřišti v Krumlovské ulici vyjížděla hlídka městské policie v pátek 12. dubna v půl šesté odpoledne. Strážníci na místě nalezli dvě dívky a dva chlapce ve věku čtrnácti až patnácti let. Strážníci je následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. Patnáctiletá dívka nadýchala 1,04 ‰, jeden z jejích stejně starých kamarádů 0,67 ‰. Nejvyšší hladinu alkoholu však strážníci naměřili u čtrnáctileté dívky, která se jen stěží držela na nohou. Přístroj na měření alkoholu v dechu ukázal alarmující výsledek 1,67 ‰.

Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Lékař po posouzení stavu dotyčné dívky rozhodl o jejím převozu do českobudějovické nemocnice. Ostatní podnapilé děti si převzali z rukou strážníků jejich rodiče. Celým případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

V pátek krátce před polednem vyjížděla hlídka městské policie také do městské lokality Čtyři Dvory na oznámení o podnapilé matce pečující o malé dítě. Strážníky na místě oslovil partner dotyčné ženy. Ten při příchodu domů ze zaměstnání nalezl svou partnerku podnapilou. Podobný případ se podle něj nestal poprvé. V důsledku opakujícího se požívání alkoholu žena měla zanedbávat péči o jejich osmnáctiměsíční dceru. Dívenku si tentokrát dočasně převzala její babička.

Strážníci následně čtyřicetiletou matku dítěte vyzvali k podání vysvětlení. Žena přiznala, že alkohol skutečně pila, podrobit se orientační dechové zkoušce na alkohol však odmítla. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat Oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace