Čtvrtek 15.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

• Japonsko

Čtvrtek 15.11 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Přednáší Ing. Jiří Bureš – písecký rodák, ředitel jihočeského pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny.

Další jedenáctigólová přestřelka! Kohouti bláznivý zápas opět vyhráli

Táborský kotel prožil s hokejisty velkou radost. Kohouti přestříleli ve středu Pelhřimov 6:5. Dvakrát se trefil Dominik Točík. , Autor: Josef Janda

Táborský kotel prožil s hokejisty velkou radost. Kohouti přestříleli ve středu Pelhřimov 6:5. Dvakrát se trefil Dominik Točík.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Po zvládnuté sobotní kanonádě 7:4 na stadionu budějovického David Servisu nabídli druholigoví hokejisté Tábora pestrou přestřelku i před vlastním hledištěm. Ve středu večer přivítali Pelhřimov a góly znovu padaly bohatě do obou branek. Kohouti střelecké manévry zvládli a díky skvěle zmáknuté třetí třetině zvítězili 6:5. Vítězství se ale nerodilo snadno. Po čtyřiceti minutách vedli hosté o dvě branky a domácí ofenziva na sedmnáctiletého brankáře Holatu hledala recept jen těžko. O třech bodech rozhodnul dvougólový Dominik Točík až v čase 58:09.

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:5 (2:3, 0:1, 4:1), branky a nahrávky: 4. Blažek (Heřman, Havran), 12. Březina (Hrala), 44. Točík (Hajič, Březina), 45. Prášek, 52. Matušík (Černý), 59. Točík (Zayml, Březina) – 7. Marek Hadrava (Heinrich), 18. Heinrich (F. Kasalý, Pospíchal), 18. Mejzlík (Martin Hadrava), 24. Kadlec (Vysloužil), 47. D. Kasalý (Kohút, Kadlec), rozhodčí Šperl – Žídek, Šimánek, vyloučení 2:3, využití 1:0, 1437 diváků.

HC Tábor: Dudáček (21. Novák) – Havran, Duben, Černý, Hajič, Pechánek, Dvořák – Blažek, Matušík, Heřman – Březina, Zayml, Hrala – Prášek, Kadilák, Točík, Škrdleta.

HC Pelhřimov: Holata – Vrátný, Kohút, Port, Rašín, Pospíchal, Slabý, D. Kasalý – F. Kasalý, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Vysloužil, Votápek, Kadlec, Heinrich, Kaminski, Mejzlík, Oščádal, Siřiště.

V tištěných novinách přineseme další podrobnosti a rozhovor se střelcem důležitých táborských gólů Dominikem Točíkem. Mimo jiné zhodnotí druhou třetinu, ve které se i přes převahu nepodařilo Táboru skórovat.

Z táborské trenérské trojice promluví tentokrát Zdeněk Šťastný.