Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Dělníci ze Srbska budou v Písku bydlet U Vodárny

Ilustrační foto

Ilustrační foto

AKTUALIZOVÁNO - 7.8.2019 16:39

PÍSEK – Rada města na svém červencovém zasedání revokovala a doplnila předchozí usnesení o souhlasu s ubytováním až 200 pracovníků ze Srbska na území města. Zaměstnat je chce společnost Faurecia Components z místní průmyslové zóny.

 

„Tito pracovníci budou po příjezdu ubytováni v Ubytovně Jitex v ulici U Vodárny. Na základě společné dohody bude následně pro vytipované zaměstnance, ideálně rodiny, vyhledáno ve spolupráci s městským úřadem ubytování v bytech. Před jejich příchodem bude město ze strany zaměstnavatele informováno o termínu příjezdu skutečném počtu lidí a věkovém složení, aby mohlo být připraveno na zařazení dětí do základních či mateřských škol," uvádí městský úřad.

„Firma posílala na ministerstvo souhlas města Písku, ale potřebovali ještě dodat adresu ubytovny, kde budou pracovníci ze Srbska bydlet," vysvětluje starostka města Eva Vanžurová (Pro Písek), proč měla rada města bod na stole znovu. „Pokud by přišly jejich rodiny, tak město by mohlo podle svých možností přidělovat byty třeba na dobu určitou. Tito pracovníci by měli postupně nahrazovat agenturní zaměstnance Faurecie, takže budou pod určitou kontrolou," věří starostka, že to sníží počet problémů se zahraničními dělníky.

Eva Vanžurová zmínila, že už je provedený předvýběr zaměstnanců v Srbsku. „Sem se nedostane každý. Firma se za ně zaručuje. Každý čtvrtrok by měly být schůzky zástupců firmy a policie u pana místostarosty Veselého, aby si všechny strany sdělily poznatky a problémy," dodává starostka.

Diskuse k článku - 31 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na těchto diskuzích je krásné jak dokazují, že prázdný sud nejvíc duní.

  Vloženo 9.8.2019 11:36:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Si vyberte, buď Rumuni přes agenturu nebo rodiny že Srbska. Já jsem jednoznačně pro druhou variantu. To, že by tu nebyli ani jedni, určitě není v silách města ovlivnit.

  Vloženo 9.8.2019 11:30:19

  • otázka 

   Reagovat

    

   Kdo tu chtěl tak rozsáhlou průmyslovou zonu? Kdo k ni dal zelenou? Odpovězte si sami.

   Vloženo 9.8.2019 13:09:27

 • Síma 

  Reagovat

   

  Celá slavná faurecie i starostka ať táhnou do pí.. Čechy páteří Čechům! Tak co tady z toho dělají za bordel

  Vloženo 8.8.2019 21:43:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ovadejte sve emoce , tento zpusob vyjadrovani je Vam zrejme vlastni, nicmene se domnivam, ze v oblasti komunikacnich dovednosti mate jeste vyrazne mezery , obavam se , ze i v historii take . Je to zrejme pozustatek z minulych dob.

   Vloženo 14.8.2019 07:17:58

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Byly doby, a ja si je dobre pamatuji, kdy Cesi doslova prosili, volali o pomoc , emigrovali, riskovali sve zivoty,jen proto, aby mohli klidne a svobodne zit.Zapadni svet nam tehdy skutecne tu pomocnou ruku neziste podal. My Cesi radi zijeme v jakesi uzavrene bubline , chybi nam opravdu nadhled, tolerance,empatie, socialni vyspelost a slusnost.Vyspelost a vzdelanost naroda se projevuje zcela jinym zpusobem . Bohuzel , dlouholetou dejinnou zkusenosti jsme pokriveni, zatrpkli a v mnoha pripadech velmi sobecti.Chci verit tomu , ze nejme vsichni stejni a ze jsme schopni prijimat a pochopit i zcela obycejne
    hodnoty, nebot v obycejnych vecech je mira lidskych osudu.

    Vloženo 14.8.2019 08:22:47

 • Síma 

  Reagovat

   

  Krásný,moc

  Vloženo 8.8.2019 21:35:38

 • Rada města 

  Reagovat

   

  Zajímavé že rozhodla "rada města", tím pádem naše vládnoucí/nevládnoucí koalice neměla koule s tímhle přijít na veřejné zasedání zastupitelstva před ostatní zastupitele a obyvatele.

  Vloženo 8.8.2019 14:47:26

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace