banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Děti z chýnovské školy se staly Ježíškovými vnoučaty v Českých Budějovicích

 Autor: Foto Hana Kášková

    Autor: Foto Hana Kášková

CHÝNOV/ČESKÉ BUDĚJOVICE - Třída 5. B ze Základní školy v Chýnově se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata, se kterým přišel i letos Český rozhlas. Páťáci se vydali do Českých Budějovic, aby osobně předali dárky dvěma babičkám v Domově pro seniory. Paní Věra, která se již bez cizí pomoci neobejde, si přála plyšovou kočku. Čiperné 96leté Marii dovezli audioknihy. Bohužel paní Marie se nemohla účastnit hromadného setkání s dětmi, jelikož byla nemocná, ale dárek jí mohla předat aspoň učitelka, která s dětmi přijela.

Životní příběh 96 leté obyvatelky domova zasáhl všechny, když se dozvěděli, že přežila nejen své děti, ale i svá vnoučata... Její život byl dle vyprávění velmi pestrý, proto by děti rády navštívily paní Marii ještě jednou, aby jim mohla vyprávět, co zažila, včetně setkání s prezidentem Masarykem.

"Velké díky patří i personálu domova, který pro děti připravil občerstvení, teplý čaj a nechybělo ani společné zpívání koled za doprovodu kytary. A co si odnesli žáci z celého setkání? Nejdůležitější v životě je zdraví a rodina. A pokud někomu v životě třeba jen trochu pomohou, pak po nich vždy zůstane stopa a to má smysl!," říká Hana Kášková z chýnovské školy a přeje poklidné a krásné Vánoce všem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace