Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Diskuse

Zbývá znaků: 1200
 
 • Libuše Kolářová, Jihočeské týdeníky a JcTed 

  Reagovat

   

  Dobrý den, jednu tuto záměrnou mezeru zde nechávám, aby naši IT správci mohli identifikovat adresu a pisatele zablokovat.

  Vloženo 7.12.2017 14:11:20

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jen blokuj soudružko rozeštvávačko

   Vloženo 7.12.2017 20:12:12

 • rozpočet 2018 

  Reagovat

   

  Jsem proti mnohamiliónovému úvěru v r. 2018 na III. etepu Švermovky. Když úvěr, tak to raději na kultůrák. Bude to prospěšnější pro daleko víc občanů. Problém Švermovky souvisí s Cukavou. Její výstavbu někdo požadoval, někdo mohl připomínkovat a někdo schválil! Ať se k jeho řešení dotyční přihlásí a neschovávají se. Ať se jen nenatahují ruce (včetně pana Doubka) k městu, tj. ke každému z nás, abychom to zaplatili. Třeba něco levnějšího, než je současně návržené řešení, vymyslí. Třeba vymyslí, jak na navržené řešení sehnat peníze. Dal bych jim ještě čas, aby se mohli projevit, a proto bych řešení Švermovky odložil!

  Vloženo 7.12.2017 11:43:49

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No tak navrhuju, aby v tom mezidobí pouštěli sračky do bytu k vám. Nebo chcete držet ty postižené občany jako rukojmí?

   Vloženo 7.12.2017 11:52:36

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    stačí se podivat na současné zastupitelstvo. je to parta, která mírnix tírnix zvedá ruce a často ani neví pro co. Připojení tlustého do tenkého také schvalovali nějací zastupitelé a někdo pro ně připravoval podklady. at si to zaplatí ten kdo to způsobil. stačí se podívat na návrh výměny pozemků města s církví za silnici, která neměla být vydána. nebo na sliby, které povedení socialisté, topkaři, a jihočeši naslibovali a co udělali. každému doporučuji si prohlédnout třeba rozpočet MP jakké jsou tam nárusty atd . dělají si legraci ze všech občanů. Hlavně, že jim přidali opět těžké peníze. Ptejte se lidé v Milevsku za co??????

    Vloženo 7.12.2017 12:10:26

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Někdo schválil napojení Cukavy do nevyhovující kanalizace. Někdo výstavbu povolil. Někdo něco způsobil, tak at si to zaplatí. Proč by to zase měli platit všichni obyvatelé Milevska? Kdo zaplatí za pokladní manko v supermarketu? Také celé město?

     Vloženo 7.12.2017 12:14:28

    • dovoluji si vás upozornit, 

     Reagovat

      

     že z těch povedených co naslibovali vám zřejmě nedopatřením vypadli tak zvaní Svobodní (Doubek).

     Vloženo 7.12.2017 14:03:14

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Pan Doubek čestně opustil koalici, která neplnila svoje sliby. Opustil funkci v radě a stal se řadovým zastupitelem. Kdo to kdy v minulosti v Milevsku udělal.
      Pan Doubek byl odvolán z rady Čevaku, ač byl opravdový odborník a na jeho místo se posadil starosta Radosta. Který všady povídá co má práce. Zajímalo by mě co o vodě ví starosta Radosta. Pan Doubek se o vodu zajímá celá léta a dalo by se říci, že je v této oblasti odborníkem. Starosta Radosta kdysi někde povídal, že Milevsko potřebuje lidi se zájmem. Když byl zastupitelem Kalejou do redakční rady navržen aktivní ovčan a bývalý novinář Josef Luxemburg, tak víme všichni jak to dopadlo. Redakční rada zůstala ve starém skostnatělém složení. Vedoucím představitelům města Milevska nelze věřit ani pozdravení.

      Vloženo 8.12.2017 10:20:18

      • již to tu bylo mnohokrát 

       Reagovat

        

       Doubek opustil koalici když ho rada v zájmu SMM neposadila do vytoužené funkce jejího šéfa.Do té doby nikdy nepodpořil požadavky p.Kaleji na složení účtů koalice,jejíž byl členem z plnění koaličních závazků.

       Vloženo 8.12.2017 11:55:02

   • také anonymní 

    Reagovat

     

    Buď jste jeden z těch, kteří to zavinili, nebo Vám nevadí, že v Milevsku se schvalují nesmysly (napojení tlustého do tenkého) a my občané to zaplatíme. Už nás to stálo možná 50 mil. a ještě to má stát asi 25 mil. Proto nejsou peníze na rozvoj města! A ti postižení občané o tom zřejmě věděli nebo mohli vědět, kdyby se o to zajímali, od samého začátku.

    Vloženo 7.12.2017 13:37:35

  • Jiří Koliha 

   Reagovat

    

   Tento problém se "sračkama" se řešil již za života Honzy Jánů, když jsem byl členem zastupitelstva města, což je 15 let. Proto také tenkrát zastupitelé odsouhlasili rekonstrukci Švermovo ulice. Později schválili tuto rekonstrukci rozdělením na tři etapy. Realizace měla být do konce roku 2017-2018. Asi by se tento plán uskutečnil, nebýt toho, že město začalo investiční prostředky prožírat, aniž myslelo na zadní kolečka. A nakonec tomu dodal ťafku starosta, který místo aby vyslechl názory pana Doubka, tak raději dal na rady toho, který tu již celých 26 let ničí rozvoj města. Ale jak jsme slyšeli a četli z úst a pera bývalé starostky, tento Třeštík má vizi, jak má město vypadat a především maluje a skládá básně. Určitě jsou to vlastnosti hodné rozvoje města. Proto úbytek pracovních příležitostí a občanů. Zatím má radnice bankovním domům na ručení co zastavit a tyto banky jsou ochotny městu na realizaci III. etapy peníze zapůjčit. Chce to asi hodně rychle, než se budou sazby opět zvyšovat. Snad už začne starosta s titulem inženýr ekonomie přemýšlet, jak nakládat s prostředky města a co je důležitější. Zda "sračky" v domech občanů nebo kruhový objezd v ceně 8,5 milionů.

   Vloženo 7.12.2017 12:30:19

   • pasáž z rozpočtu města Milevska 

    Reagovat

     

    Běžné výdaje
     Tyto výdaje obsahují nezbytnou výši běžných výdajů pro zabezpečení úkolů
    plynoucích z poslání města, výkonu státní správy a různých smluvních
    vztahů vyplývajících z obecně závazných právních předpisů.

     Celkový úhrn běžných výdajů v zásadě vychází z rozpočtované výše roku 2017
    a navýšené potřeby zdrojů z důvodu inflačních dopadů, zvýšení osobních výdajů
    na platy ve veřejné správě o 10 %, o 15 % v sociálních službách a odměn zastupitelům
    o 13,5 % (vč. odvodů na zdravotní a sociální pojištění) vyvolaných změnou legislativy.
    Právě příspěvky na provoz příspěvkovým organizacím města komplexně vykazují
    zvyšující se nárůst pro rozpočet města na rok 2018.

    JESTLI PAK SE NĚJAKÝ MILEVSKÝ ZASTUPITEL ZEPTÁ VEDENÍ MĚSTA, KDE JSOU TY SLIBOVANÉ ÚSPORY ZE SLAVNÉHO PROGRAMOVÉHO PROHLÁŠENÍ MILEVSKÉ KOALICE ??????
    Nebo budou všichni opět tupě zírat a budou naštvaní, že je jednání tak dlouhé a že tam musí sedět a nemohou jít domu???

    Vloženo 7.12.2017 13:00:15

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Zákon je zákon, s tím starosta nic neudělá.

     Vloženo 7.12.2017 13:35:50

     • PÍŠETE NESMYSLNĚ 

      Reagovat

       

      PÍŠETE NESMYSLNÝ argument.
      Ze zákonných povinností se v Milevsku vydává ze 170 mil rozpočtu jen asi 60 mil. Kč!!!

      Vloženo 9.12.2017 16:03:40

 • neskonalý obdiv 

  Reagovat

   

  Známému milevskému obdivovanému investigativnímu autoru J.K. vyšla v MN obrazová reportáž jak řeší problémy ve městě,tentokrát odvodnění přechodu. Jím obětavě prosazená šachtička funguje tak perfektně,že dokáže odstranit sníh z širokého okolí jak je vidět z fotek a prostor je veskrze suchý.Jeden hloupý rejpal se nechal slyšet,že by se porovnávací fotky měly dělat za srovnatelných podmínek a po určité době po aplikaci posypových látek.Prostě rejpal.

  Vloženo 6.12.2017 16:43:39

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kdo umí, ten umí. Kdo neumí píše příspěvky. Včíl bábo poraď, jak udělat porovnávací fotky, když ta voda odtéká kanálkem do prčice.

   Vloženo 6.12.2017 18:22:03

   • hrubka 

    Reagovat

     

    Prčice se pÝše velké P

    Vloženo 6.12.2017 18:27:49

   • bába radí lingvisto 

    Reagovat

     

    Neumíš a tak píšeš příspěvky.Není to složité.Napřed musí napadnout sníh,ne poprašek a až ho bude nějakou dobu aspoň tolik jako je na první fotce a po posypech,tak uvidíme kam a zda bude odtékat,třeba do Prčice.Jinak dát vedle sebe fotky za zcela odlišných podmínek je hloupoučké,ale nepřekvapující.Jak prosté.To platí i v Blehově.

    Vloženo 6.12.2017 19:30:45

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Bude odtékat do kanálku, proto se tam ten kanálek děla. Pro hlupáka je to však problém to pochopit.

     Vloženo 7.12.2017 07:16:42

    • přechod 

     Reagovat

      

     Věřme,že se řešení problému,které SMM zvolily osvědčí,bylo by to třeba a možná se dočkáme fotografie jak to funguje.Opět je zřejmé,že volba p.Krále do čela SMM byla dobrá.Vyřešil nebo se aspoň pokusil vyřešit problém,s kterým nepohnul ani odpovědný radní.Možná tam chyběl jeho placený technický dozor jako u opravy schodů naproti u Vzoru.
     Věřme,že u výběru šéfa Sposu bude mít rada stejně dobrou ruku.

     Vloženo 7.12.2017 13:08:45

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Oprostěte se od rýpání do něčeho, čemu nerozumíte. Radní navrhoval rekonstrukci celého chodníku v Nádražní. Jak to dopadlo ? Dočtete se v Milevských novinách.

      Vloženo 7.12.2017 13:38:49

      • Co má společného 

       Reagovat

        

       navrhovaná momentálně nereálná několikakilometrová rekonstrukce celého chodníku s řešením jednoho konkretního zalitého přechodu? Asi tolik jako sluneční hodiny v klášteře event. výlet na Mars.

       Vloženo 7.12.2017 14:14:49

 • rozpočet 

  Reagovat

   

  Na tomto prostoru diskutéři razantně řeší leckdy nic.Rozpočet na stránkách je,ale co kdyby nebyl,pořád dokola.A je dobrý nebo ne?Máme zastupitelskou demokracii,zvolili jsme zastupitelstvo a radu,ty mají odborné komise a výbory.A k ruce odborný aparát Úřadu.A my je všechny máme od toho aby se dílo podařilo.Všichni mají své zájmy a nutno vyvažovat.Samozřejmě kde jsou lidi,není 100% dokonalost,ale nikdo lepší systém nevymyslel.Dá se leccos předjímat - řada zúčastněných bude podřimovat bez zájmu,uražený Doubek bude proti všemu... A my ostatní máme možnost návrhů a připomínek.

  Vloženo 5.12.2017 16:44:06

  • Kamila 

   Reagovat

    

   Máte pravdu, bohužel je velmi pravděpodobné, že když někdo s něčím dobrým přijde, jako třeba jako pan Polanecký, tak zastupitelé, to neschválí. Jak píšete, někteří neví o co jde, někteří spí, a někteří se budou při rozhodování koukat na vedení města, jak bude hlasovat, i kdyby se jim návrh líbil. Je to vidět na záznamech z jednání zastupitelů. Pevně věřím, že kdyby tento prvek / záznam z jednání / nebyl přijat na začátku volebního období, tak zaveden nebyl.

   Vloženo 5.12.2017 17:19:02

 • Kamila 

  Reagovat

   

  Při podrobném prohledání stránek města Milevska jsem návrh rozpočtu pro rok 2018 našla. Jen pro doplnění.

  Vloženo 5.12.2017 14:17:49

  • Kamil 

   Reagovat

    

   A je po problému.

   Vloženo 5.12.2017 14:22:42

 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace