Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Běh městem

  středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

  25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

 • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

  středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

  Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Do konkursu na tajemníka milevské radnice jde opět sedm uchazečů

MILEVSKO - Pondělí 29. února bylo dnem uzávěrky pro přihlášky do výběrového řízení na tajemníka Městského úřadu v Milevsku. Ten je bez tajemníka od loňského března, kdy se ukázalo, že předchozí tajemník František Troják nenajde soulad s novým vedením města a sám rezignoval. Později byla dokonce propuštěna jeho sekretářka, když vyšlo najevo, že v dokumentech schválených zastupitelstvem někdo dělal úpravy. Do konkursu, která pak město vyhlásilo loni na podzim, se přihlásilo sedm uchazečů, vybrán však nebyl nikdo. Teď se výběr bude opakovat.

 

Do prvního výběrového řízení se hlásilo sedm uchazečů, na jejich adresu občané reagovali slovy - sedm statečných. Do druhého kola, které bude nyní probíhat, je přihlášeno také sedm zájemců. V prvním kole se nehlásil nikdo z milevského městského úřadu. Možná proto, že vedení města samo avizovalo, že by raději člověka zvenčí. Po neúspěchu prvního konkursu dal starosta Ivan Radosta (Jihočeši 2012) najevo, že změnil názor a i na milevské radnici jsou podle něj lidé, kteří by funkci zvládli. Včera starosta prozradil, že o funkci se nyní uchází sedm lidí z Jihočeského kraje, zda je mezi nimi i někdo z milevských úředníků, komentovat nechtěl. 

Již dříve zaznělo, že nový tajemník by měl nastoupit co nejdříve, nejraději již k 1. dubnu. 

Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • nespokojený zaměstnanec městského úřadu 

  Reagovat

   

  Starosta Radosta je zcela neschopny a pouha uboha loutka, kterou si jako devku na meste vodi-pase Cunatova, na MASce Hroch a na svazku Sladek. Kdyz Radosta po svem nastupu vyhazoval byvaleho tajemnika Trojaka (oficialne se dohodli na ukonceni spoluprace), tak vsude vytruboval, ze mesto zadneho tajemnika nepotrebuje, ze to zvladnou bez neho a usetri spoustu penez. Co se po tech nekolika mesicich zmenilo? Neschopak Radosta totiz zjistil, ze starosta neni jen trafika, ale ze musi pracovat a to Radosta jaksi neumi a protoze je take zcela odborne nezdatny, tak neni schopen ridit ani svuj sekretariat a uz vubec ne cely urad. Proto najednou neplati predchozi slova o nepotrebnosti tajemnika a tvori se trafika pro sprizneneho cloveka, ktery uz je davno vybran a probihajici konkurz je jen formalni kryti a probiha jen na oko. Radosta by mel vysvetlit tuto zmenu nazoru o 180 stupnu, stejne jako ze o vyberu noveho tajemnika je jiz predem rozhodnuto, kdyz to je jiz domluveno. Take by mel Radosta vysvetlit proc vyvadi mestske finance (statisice) na MASku k Hrochovi na neco, co mela MASka mit jiz davno vyhotoveno, kdyz zamestnava nekolik kamaradu a rodinnych prislusniku, kteri nic nedelaji.

  Vloženo 5.3.2016 13:28:32

 • LOUTKAŘ 

  Reagovat

   

  Vedení radnice s náma hraje dámu , kdyby aspoň hráli šachy

  Vloženo 3.3.2016 18:21:09

 • lekárník 

  Reagovat

   

  Už , aby byl tajemník jmenován a byl ukončen v Milevsku chaos .Např. tento pátek .
  Radosta dělá bál , Rainiš dělá hokej a Veverka dělá hudební sklepy .Vše v jednom datu a téměř ve stejný čas.Zkrátka KOCOURKOV.

  Vloženo 3.3.2016 17:21:41

  • hrdý občan 

   Reagovat

    

   No jistě, tak pro jistotu nebudeme nikdo dělat nic...kdo nic nedělá, nic nezkazí.
   Potom si zase další pisálkové budou stěžovat, že se v Milevsku nic neděje, že tady chcípl pes a blablabla.
   Radosta ani Reiniš přeci v době plánování plesu nemohl mít tušení, že Milevsko postoupí do finále krajské soutěže, ach jo...Proberte se už.

   Vloženo 3.3.2016 20:12:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   každá akce je pro jinou cílovou skupinu, Doubek na hokej ani na sklepy nechodí, tak bude v kulturáku, Rainiš by pro změnu nešel na ples ani sklepy, tak bude na zimáku, pro každého podle gusta

   Vloženo 3.3.2016 20:53:01

 • hrdý občan 

  Reagovat

   

  Vyhraje nejvhodnější kandidát. Milevsko musí držet při sobě a důvěřovat jeden druhému!!!
  Zkuste se na to podívat z lepší stránky a nehledejte za vším jen korupci...

  Vloženo 3.3.2016 15:08:24

  • nehrdý občan 

   Reagovat

    

   Měl by jste se probudit. Ano, vyhraje nejvhodnější kandidát, tedy starostovo kamarád, který se Radostovi hodí, nikdy nevyhraje nejlepší kandidát, který by se nepodílel na plánovaných podvodech a zastavil politické kšefty a vyvádění financí z rozpočtu města.

   Vloženo 5.3.2016 15:01:18

 • Někdo místní 

  Reagovat

   

  Ten preferovaný termín nástupu již 1. dubna zřejmě napoví, kdo by tak asi mohl uspět :)....

  Vloženo 3.3.2016 12:15:52

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace