Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Do Milevského potoka vtéká znečištěná voda

MILEVSKO - Dnes po poledni přivolali policisté odbor životního prostředí Městského úřadu v Milevsku, aby se zabýval špinavou vodou, která vytéká do Milevského potoka těsně u můstku před klášterem. Petr Soulek z radnice přijel na místo a konstatoval, že životní prostředí ohroženo není.

 

"Od pondělka se řešil ucpaný výtlak z bazénů na koupališti. Teď se potrubí proplachuje a to, co vytéká, jsou železité usazeniny. Tahle situace znamená, že potrubí už je v pořádku a funguje," konstatoval Petr Soulek s tím, že ekologický problém nehrozí. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  Milevský potok od bažantnice, je ekologická ostuda Milevska.Stačí se kdykoli podívat na přítoky a roury,zejména v oblasti pod bývalými jatky.Ten "sajrajt"který teče do potoka patří rozhodně do čističky.Ale to je jen jeden z problémů.Mám pocit,že si všichni zvykli používat potok jako nouzové řešení odpadních problémů města.Důkaz je i tato poslední havarie se "železitou vodou".Jak postupovaly odpovědné orgány?Nabraly se vzorky a podobně? Nebo je pan Soulek takový odborník, zhodnotí a od boku rozhodne? Milevský potok,až po soutok se Smutnou je mimo jiné také rybářský revír! Vlastně - mohl by být !A krásný. Zamysleme se všichni kdo máme rádi přírodu co s tím udělat!Bylo by pěkné aby naši potomci mohli obdivovat hezkou přírodu v okolí Milevska,mohli se projít údolím pod viaduktem, zachytat si rybky. V potoce, ve kterém jsme jako kluci mohli lovit akorát tak milevské kondomy. A moc se toho za ta léta nezměnilo! J.

  Vloženo 15.3.2016 18:48:30

 • vodník 

  Reagovat

   

  Koukám, že o Milevském potoce nikdo diskutovat nechce.Bylo by to asi ožehavě téma. Veškerá diskuse v Milevsku je pouze o pomluvách, ale podstatné věci se neřeší.

  Vloženo 12.3.2016 09:19:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Policisty nikdo neinformval ?

  Vloženo 11.3.2016 00:00:42

 • vodník 

  Reagovat

   

  Konečně se někdo začíná zajímat o několik let znečištěný potok. Ptám se, jak je možné, že tyto nečistoty neodtékají do čistírny vod u Janky. To znamená, že obyvatelé u Bažantnice platí léta stočné a voda se nečistí? Kde tedy zůstávají zaplacené prostředky?

  Vloženo 9.3.2016 21:13:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace