Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Do Strážného si pro kapry jezdí i turisté. Ve Volarech hlavně místní

 Autor: Ladislav Beran

    Autor: Ladislav Beran

VOLARSKO – Kapr jako postní jídlo na štědrovečerním stole je stále tradicí, i když se objevují informace, že pro mladší generace už to tak vždy není. V těchto dnech se proto po celém Česku nakupují ryby na zítřejší večeři. Platí to i o Volarsku. Například ve Strážném jezdí do místního obchodu nakoupit vánoční rybu i cizinci. Na všechny tu v rybárně dohlíží vodník, jak můžete vidět z našich fotografií.

 

Do Strážného jezdí pro ryby i Bavoři. Letos kupují tedy hlavně candáta, zatímco domácí stále nejvíce stojí o kapry. A kromě češtiny a bavorského dialektu je tu v rybárně slyšet občas i ruština. Zájem o ryby je i na tržnici ve Volarech, kam s nimi přijely vojenské lesy. Na prodej tu byl ale třeba i pstruh a na ohřátí se na tržnici prodával svařák, čaj i teplá malina.

Tak dobrou chuť, a ať vám neuvízne v krku kost.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace