Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Do Tábora připutuje záplava klobouků

Naďa Míková připravuje přehlídku klobouků – v klobouku, jak jinak... , Autor: Veronika Pilařová

Naďa Míková připravuje přehlídku klobouků – v klobouku, jak jinak...     Autor: Veronika Pilařová

AKTUALIZOVÁNO - 4.7.2019 09:38

TÁBOR – Naďa Míková z táborského Divadla Množiny spolu s dalšími pomocníky a partnery připravuje na konec prázdnin akci, jaká v Táboře ještě nebyla. Zahradní slavnost s moderovanou přehlídkou klobouků, které ponesou na hlavě ženy, známé z veřejného života v Táboře. K tomu se chystá další zajímavý program na Střelnici, vše s výtěžkem pro hospic Jordán. Naďa Míková prozrazuje, kde se nápad vzal a na co se mohou návštěvníci této akce těšit.

 

Proč vás oslovily zrovna klobouky?

Od té doby, co jsem viděla výstavu klobouků ze sbírky Magdalény Kopotové v táborské Galerii 140, jsem nosila v hlavě myšlenku, že bychom jako Divadlo Množiny uspořádali besedu o kloboucích. Magdaléna Kopotová je právnička z Brna a i ji klobouky pohltily. Vlastní obrovskou sbírku historických klobouků a sama tvoří soudobé modely. Na výstavě v Táboře jsme viděli jen část její sbírky. Napřed mě tedy napadla beseda o kloboucích u nás v divadle. K té se najednou začaly nabalovat další věci a vypadá to na docela velkou akci, která se uskuteční koncem srpna na Střelnici jako zahradní slavnost. Kdyby pršelo, budeme mít k dispozici sál, ale doufám, že nám bude počasí přát, protože ta akce víc vynikne na zahradě.

Máte ke kloboukům nějaký zvláštní vztah?

Mám hlavně vztah ke starým věcem a klobouky mě okouzlovaly vždycky. Moje maminka se v klobouku vdávala v době, kdy to nebylo obvyklé. Myslím, že se ženy klobouků zbytečně obávají. O tom si s Magdalénou Kopotovou určitě popovídáme a tím, že klobouky na moderované přehlídce ponesou dámy z táborského veřejného života – například lékařky, pedagožky, ředitelka divadla, manželka pana starosty a další v Táboře známé ženy, doufám, že přispějeme k odbourávání zábran ve vztahu ke kloboukům.

Oslovené modelky zábrany neměly?

Velká výhoda je, že na rozdíl od předvádění šatů klobouk nelimituje modelku výškou, ani postavou a přitom podtrhuje charisma dámy. Musím říct, že všichni na přípravách této akce pracují s velkým nadšením.

Kolik už jste pro tento nápad získala žen a kolik bude klobouků?

Klobouků bude kolem šedesáti a dam, které je ponesou, jsem získala už na dvacet. Tváří přehlídky bude Veronika Buriánková, vlastně teď už Zemanová, ze skupiny Kalle, držitele hudební Ceny Anděl. Uvítáme, když i diváci přijdou v kloboucích, protože na závěr akce chceme pořídit hromadné foto s co největším počtem lidí v kloboucích.

Co se bude kromě přehlídky klobouků dít?

Přehlídku chceme proložit několika vstupy, hudebním, pěveckým, gymnastickým. Pro návštěvníky bude připravený fotokoutek, kde se budou moci vyfotit, samozřejmě v nějakém klobouku. Všichni se do této akce zapojují zdarma – provozovatel Střelnice, fotografové, kadeřnice, kosmetičky, soubory a jednotlivci, kteří přispějí do programu. Po přehlídce bude následovat beseda s Magdalénou Kopotovou. Celá akce má navíc charitativní účel.

Jaký?

Kromě výtěžku ze vstupného, které bude činit stokorunu, nebo části výtěžku z fotokoutku, dostaneme také pár zajímavých výrobků, které budeme prodávat a i tento výtěžek bude věnován Domácímu hospici Jordán. Jedny šaty nám sponzorsky věnuje módní návrhářka Hanka Zelenková, další šaty návrhářka Lenka Mrázová, tvořící pod značkou Indiva, od Báry Sedláčkové dostaneme na prodej designové šperky a od Magdalény Kopotové modelový značkový klobouk s certifikátem Magdalena vintage hats, který rovněž budeme moci prodat. Věříme, že částka pro hospic bude slušná a příjemné a krásné tak spojíme s bohulibým.

Proč směřuje pomoc právě k hospici?

Už když jsme dávali dohromady Divadlo Množiny, tak jsme si řekli, že se nebudeme scházet jen tak pro zábavu. Máme tedy v Množinách ještě podmnožinu aktivit a mimo jiné jsme se rozhodli podporovat hospic. Nepramení to z nějaké osobní zkušenosti nebo zainteresovanosti, prostě Marie Sovadinová a Lucia Kopřivová Markovová dělají svoji práci výborně a mají můj respekt. Podpory pro hospic nebude nikdy dost. Navíc uvažujeme o další navazující akci.

Můžete prozradit víc?

Máme v plánu ještě prodejní výstavu fotografií od fotografů Veroniky Pilařové a Jindry Prokeše. Dámy, které ponesou na přehlídce klobouky, se zúčastní během července a srpna focení v zámeckých interiérech na Brandlíně a v historickém centru Tábora, samozřejmě v kloboucích. Snímky pak budou na prodej.

Stíháte vůbec ještě divadlo?

Ale ano, připravujeme mou jednoaktovku O Světlušce.

To je pohádka?

Ne, je to velmi velmi pro dospělé. A rozepsané mám ještě dvě další hry. Teď mě ale zaměstnává hlavně přehlídka klobouků.

Kdy a kde tedy přesně bude?

Ve středu 28. srpna od 18 hodin v zahradě Společenského domu Střelnice v Táboře.

Kde budou ke koupi vstupenky?

Určitě budou v předprodeji v hospici v Bydlinského ulici, další místa zveřejníme na Facebooku Divadla Množiny. Tam taky zařazujeme všechny aktuální novinky, které se kolem příprav přehlídky dějí.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace