Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Důvěřivá žena naletěla a přišla o téměř 200 tisíc korun

ČESKÉ BUDĚJOVICE – O téměř 200 tisíc korun přišla důvěřivá žena přes internet. Vylákal je na ní sedmačtyřicetiletý muž, který je podezřelý z trestného činu podvodu. Pachatel využil anonymitu komunikace přes sociální sítě a především naivity ženy, která jeho úmysly prokoukla příliš pozdě.

Muž byl podle policistů se ženou v kontaktu přes jednu z nejznámějších sociálních sítí. Vytvořil si profil s falešným jménem, aby oslovoval různé ženy. „S jednou z nich začal již v roce 2015 komunikovat. Po dobu několika let, kdy se mu podařilo získat si její důvěru, z ní postupně vylákal téměř 200 tisíc korun. Žena mu peníze posílala přímo na účet, předávala mu je osobně nebo mu kupovala různé věci, například počítač," přiblížila českobudějovická policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Poškozená podle ní dokonce přistoupila na to, že si zřídila nový bankovní účet, ke kterému měl pachatel přístup a vybíral z něj peníze, které tam žena vkládala. Letos v lednu se žena rozhodla obrátit na policii poté, co s ní muž přestal komunikovat. „Požadovala totiž po něm vrácení půjčených peněz a předaných věcí. Celková škoda, kterou pachatel poškozené způsobil, dosáhla výše 187 000 korun," dodala mluvčí.

Policisté na případu nadále pracují a varují každého, kdo komunikuje přes internet s neznámými lidmi, aby byl maximálně obezřetný. „Je velkým rizikem se s takovými lidmi scházet nebo jim jakýmkoliv způsobem půjčovat peníze. Nikdy nevíte, kdo se skrývá na druhé straně. Úmyslem podvodníků je získat si důvěru a poté z vás vylákat peníze nebo například intimní fotografie, které poté používá k vydírání," zdůraznila Štěpánka Uhlířová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace